Reklama

12 marca zmiana organizacji ruchu w Poznaniu. Wokół trasy biegu ulicznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

12 marca zmiana organizacji ruchu w Poznaniu. Wokół trasy biegu ulicznego - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, 12 marca zmiana organizacji ruchu wokół trasy biegu ulicznego - Recordowa Dziesiątka. W jakich godzinach? Jakie zmiany nastąpią? Sprawdź.

W niedziele, 12 marca w Poznaniu odbędzie się bieg - Recordowa dziesiątka. W związku z tym nastąpią zmiany w organizacji ruchu i komunikacji.

- Zawodnicy wystartują z ul. Baraniaka, następnie ulicą Jana Pawła II pobiegną w stronę ronda Rataje i dalej ulicami: Kórnicką, Kazimierza Wielkiego, Garbary, Wielką, Mostową, przez most Rocha, ponownie Kórnicką i Jana Pawła II  w stronę ronda Śródka. Ostatnie 2,5 kilometra prowadzić będzie wokół jeziora Maltańskiego z metą przy trybunach - podaje Urząd Miasta Poznania. 

Organizacja ruchu wokół trasy biegu - Recordowa dziesiątka w Poznaniu

Na czas przygotowań do startu biegu (od godz. 10:00 do 12:00) zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Jana Pawła II (w obu kierunkach).

Podczas biegu (od godz. 11:00) zamykane będą ulice: Baraniaka, Kórnicka, most Rocha, Mostowa (do ul. Wierzbowej), Kazimierza Wielkiego, Marii Magdaleny, Cegielskiego i Dowbora-Muśnickiego. Ruch ul. Garbary od pl. Bernardyńskiego odbywać się będzie prawym pasem.

Na czas biegu wstrzymany będzie ruch ul. Jana Pawła II od ronda Śródka do ronda Rataje (w obu kierunkach). Po południowej stronie ronda Śródka odbywać się będzie jednym pasem, a po północnej i wschodniej stronie ronda Rataje - dwoma pasami.

Dojazd do pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii będzie możliwy ul. Garbary oraz ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Łąkową, Strzelecką i Długą. Wyjazd - prawym pasem ul. Garbary w kierunku ul. Królowej Jadwigi.

Zalecany objazd ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej prowadzi przez al. Niepodległości. Zalecany objazd ul. Jana Pawła II (od ul. Warszawskiej w stronę ronda Rataje) prowadzi ulicami: Warszawską, Browarną, Dymka, Chartowo i Krzywoustego.

Na ul. Wileńskiej, Trockiej i Grodzieńskiej chodniki, drogi rowerowe i pasy zieleni zostaną zabezpieczone przed nieprawidłowym parkowaniem. Przejazd z ul. Serafitek w ul. Piotrowo (w obu kierunkach) możliwy będzie na zasadzie śluzy.

- Służby organizatora będą na bieżąco informować o objazdach, a w sytuacjach awaryjnych umożliwiać przejazd przez tereny zamknięte dla ruchu. Stała organizacja ruchu będzie przywracana przez policję sukcesywnie po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu przez kolejne ulice - nie później, niż do godz. 14:00 - podaje Urząd Miasta Poznania.

Jakie będą zmiany w komunikacji podczas biegu w Poznaniu?

W rejonie zawodów nastąpią zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Rozpoczną się od godziny 9:45 i będą trwały do około godziny 14:00.

- Zmiany dotyczyć będą linii tramwajowej nr 13 oraz autobusowych: 157, 174, 176, 185, 190 oraz 603. Więcej informacji w organizacji komunikacji publicznej można przeczytać na stronie ZTM - wyjaśnia UM Poznań.

Więcej informacji o biegu na stronie organizatora - maniacka.kbmaniac.pl. Pod numerem 669647257 funkcjonować będzie infolinia biegu.


Źródło: UM Poznań

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy