Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Etiopczycy triumfowali w 15. Poznań Półmaratonie. Bieg ulicami stolicy Wielkopolski ukończyło ponad 7,5 tysiąca zawodników.

Zawodnicy 15. Poznań Półmaratonu do przebiegnięcia mieli dokładnie 21,097 km. Na starcie stanęło 7.668 zawodników z 32 państw. Na trasę ruszyli punktualnie o godz. 10.00.

Pierwszy na mecie zameldował się Etiopczyk Gebresilase Haftamu - z czasem 1:00:26. Nie udało mu się pobić rekordu trasy - zabrakło niespełna 2 minut.

W gronie pań, najszybsza okazała się także reprezentantka Etiopii. Anchialem Haymanot linię mety przekroczyła z czasem 1:07:54. Tym samym, pobiła rekord należący do Karoliny Nadolskiej (ustanowiony w 2021 r.) o prawie 1,5 minuty.

Wśród Polek najlepsza była Monika Jackiewicz (piąte miejsce w klasyfikacji pań). Trasę półmaratonu pokonała w czasie 1:13:05. Natomiast wśród panów najszybciej dystans przebiegł Krystian Zalewski (1:04:00). Uplasował się na siódmej lokacie.

15. Poznań Półmaraton udało się ukończyć 7.661 zawodnikom.