Reklama

Ogólnopolski Festiwal Plenerowy Widowisk Historycznych w Kaliszu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB/Fundacja im. Bolesława Pobożnego

Ogólnopolski Festiwal Plenerowy Widowisk Historycznych w Kaliszu  - Zdjęcie główne

foto FB/Fundacja im. Bolesława Pobożnego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Druga edycja Dni Księstwa Kaliskiego będzie jednym z największych plenerowych wydarzeń w Wielkopolsce, a uświetnią ją m.in. uroczysty pochód rycerski, piknik, koncerty najlepszych w Polsce zespołów muzyki dawnej.

Impreza rozpocznie się 11 września, w sobotę, o godzinie 12.00, przemarszem uroczystego pochodu rycerskiego, który ruszy spod Liceum im. Adama Asnyka w Kaliszu w kierunku głównego miejsca obchodów, tj. placu przy ul. św. Stanisława.

Dni Księstwa Kaliskiego

Tam odbędzie się symboliczny akt lokacji miasta. Na godz. 13.00 zaplanowano piknik średniowieczny, z występami najlepszych w Polsce zespołów muzyki dawnej, takich jak Brevis, Duet Zoriuszka czy Huskari, przedstawieniami, pokazami tańca, animacjami dla dzieci, warsztatami czy walkami rycerskimi.

O godz. 19.00 w koncercie finałowym zaprezentuje się zespół muzyki dawnej Jerycho pt. „Sztuka średniowiecznej polifonii” w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kaliszu (Franciszkanie).

Dni Księstwa Kaliskiego

Drugiego dnia o godzinie 16.00 odbędzie się uroczysta msza święta w kościele Franciszkanów, którą poprzedzą występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej nr 12 w Kaliszu. II Dni Księstwa Kaliskiego są organizowane przez Fundację im. Bolesława Pobożnego.

Środki finansowe na ten cel przekazali: z Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura ? Interwencje 2021”, Miasto Kalisz oraz Fundacja Bolesława Pobożnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy