Reklama

Kalisz. Nowoczesne metody w szpitalu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Szpital Kalisz

Kalisz. Nowoczesne metody w szpitalu - Zdjęcie główne

Nowoczesna metoda leczenia w kaliskim szpitalu | foto Szpital Kalisz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital w Kaliszu leczy nowoczesnymi metodami tętniaki i naczyniaki mózgu.

Zabiegi endowaskularne na naczyniach mózgowych - bo o nich mowa - wykonywane są w kaliskim szpitalu. Są one mniej inwazyjną alternatywą zabiegów chirurgicznych, a stosuje się je w leczeniu takich chorób jak tętniaki mózgu, naczyniaki mózgu czy zwężenia i niedrożności naczyń mózgowych. W kaliskim szpitalu z tego rodzaju leczenia skorzystało już kilkudziesięciu pacjentów.

W Wielkopolsce tego typu zabiegi wykonują jedynie trzy placówki medyczne.

                              Szpital w Kaliszu

 

Wykonywanie wysokospecjalistycznych zabiegów endowaskularnych jest możliwe dzięki współpracy z radiologiem interwencyjnym – prof. Maciejem Szajnerem. Pierwsza sesja zabiegów na naczyniach mózgowych odbyła się 7 sierpnia 2020 roku. Kontrakt z NFZ na wykonywanie tych procedur uzyskano w grudniu 2020 roku

 

Przez ten czas procedurę diagnostyczną, jaką jest angiografia naczyń mózgowych wykonano u 53 pacjentów, z tego 30 zostało zakwalifikowanych do zabiegów endowascularnych na naczyniach mózgowych: embolizacji i stentowania malformacji naczyniowych – informuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu. - Procedury wewnątrznaczyniowe na naczyniach mózgowych stanowią trend rozwoju medycyny w kierunku małoinwazyjnego leczenia malformacji naczyń mózgowych.

Zabiegi endowaskularne na naczyniach mózgowych to spora zmiana. Wcześniej  leczenie odbywało się w sposób tradycyjny, czyli metodami neurochirurgicznymi, wymagającymi rozcięcia powłok skórnych, kości czaszki i struktur mózgowych. Zabiegi endowaskularne, czyli wewnątrznaczyniowe, to zabiegi przeprowadzane wewnątrz światła naczynia krwionośnego bez konieczności jego otwierania. Dla pacjentów to olbrzymie korzyści zdrowotne i społeczne, a dla szpitala - finansowe i prestiżowe. 

                              Szpital w Kaliszu

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy