Reklama

Kto wabi ćmy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: A. Osińska

Kto wabi ćmy?  - Zdjęcie główne

foto A. Osińska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Na Noc CIEMną zaprasza Nadleśnictwo Grodziec.

 Imprezę edukacyjną w ten weekend organizuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

Czym różni się motyl nocny od dziennego? Dlaczego ćmy lecą do światła? Która ćma jest największa? Czy motyle grają w orkiestrze? Gdzie motyle mają uszy? Na te i inne pytania popróbują znaleźć odpowiedzi uczestnicy warsztatów edukacyjnych, którzy w piątek lub w sobotę dotrą do Nadleśnictwa Grodziec. Warsztaty potrwają od 21.00 do 23.00.

O owadach opowie Mirosław Maciąg - leśnik i pasjonat entomologii. Podczas zajęć będzie możliwość odłowienia motyli za pomocą ekranów, którymi wabi się ćmy. Chętni będą też wykonywać z naturalnych materiałów motyle i inne owady.

"Nocne spotkanie pozwoli na terenowe obserwacje" - zapewnia Michał Matłoka, inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Grodziec.

Na spotkanie z ćmami trzeba się zapisać u Marty Cieślak (nr tel. 534206888) lub mailowo - marta.cieslak@poznan.lasy.gov.pl. Osoby zapisane otrzymają potwierdzenie rezerwacji oraz informację o grupie, do której zostały przydzielone. Prowiant na ognisko należy przynieść we własnym zakresie. Spotkanie odbywa się w duchu ZERO WASTE, dlatego trzeba zabrać ze sobą sztućce, kubki i talerze - najlepiej wielorazowego użytku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy