Plany budowy hali widowiskowo-sportowej w Wielkopolsce były zapowiadane już w październiku przez wojewodę wielkopolskiego - Michała Zielińskiego. Teraz ogłoszono szczegóły inwestycji, a także dokładną lokalizację.
Na budowę hali widowiskowo-sportowej pod Poznaniem zostanie ogłoszony konkurs
Najbliższy Poznania obiekt, który może pomieścić więcej niż 10 tys. widzów znajduje się w Łodzi, a to ponad 200 km drogi.
- Wielkopolska i Wielkopolanie zasługują na halę, która pozwoli na organizację i udział w wydarzeniach na najwyższym światowym poziomie. Do tej pory nasze województwo omijały duże imprezy sportowe i kulturalne, ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury. Ta hala ma to zmienić. Taka inwestycja posłuży nie tylko promocji, ale także znacząco wesprze rozwój gospodarczy regionu - podkreślał wojewoda Michał Zieliński, dla poznan.uw.gov.pl .
Na koncepcję architektoniczną hali ma zostać ogłoszony konkurs. Ma on odbywać się, jak podaje urząd wojewódzki, pod pełnym kieronictwem wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Następnym krokiem będzie projektowanie obiektu.
Gdzie dokładnie powstanie hala widowiskowo-sportowa?
Hala ma powstać za stadionem GOSiR w Plewiskach. Ta nieruchomość o powierzchni 200 ha jest własnością gminy Komorniki. Aktualnie tak dużej hali nie ma w całej zachodniej Polsce. Jeśli, więc nowa hala powstanie w Plewiskach, będzie oddalona od stolicy regionu zaledwie o kilkanaście kilometrów.Lokalizacja jest atrakcyjna głównie ze względów komunikacyjnych:
- od zachodu w najbliższej odległości znajduje się węzeł S-11 Skórzewo,
- od południa autostrada A2 - w równej odległości węzeł Poznań - Zachód oraz Poznań - Komorniki,
- blisko znajdowałoby się lotnisko Poznań - Ławica i linia kolejowa E-20 Warszawa - Poznań - Berlin.
- Ze swojej strony gwarantuję pełną współpracę w zakresie pomocy w pozyskiwaniu środków na budowę hali i propagowania całego projektu - mówił wojewoda.
Ile będzie kosztować największa hala sportowa w Wielkopolsce?
Wojewoda podkreśla, że na ten moment nie sposób mówić o budżecie inwestycjiu, ponieważ kwota niezbędna do wybudowania hali będzie pochodną rozstrzygnięcia konkursu. Michał Zieliński wskazuje, że przejście dwóch pierwszych kroków - konkursu oraz uzyskania projektu technicznego hali, będzie punktem wyjścia do starania się o pieniądze na jej budowę.Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.