Zdolnej młodzieży z naszego regionu stypendia wręczono w Mikołajski w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.
Po raz 16. przyznano stypendia marszałka województwa wielkopolskiego
O stypendia mogą wnioskować utalentowani młodzi ludzie ze szkół ponadpodstawowych i uczelni z Wielkopolski. W tym roku do Departamentu Edukacji i Nauki - organizatora projektu, wpłynęły 222 wnioski. 74 złożyli uczniowie szkół ponadpodstawowych i 148 - studenci.Spośród nich, komisja - w której skład weszli przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz eksperci z poznańskich uczelni - wybrała 104 osoby i przyznała im stypendium.
- Niezależnie od tego, co dzieje się w systemie edukacji i jak złe decyzje nadciągają w ostatnim czasie z rządu, w Wielkopolsce kolejny rok nagradzamy wybitnych uczniów i studentów. Cieszę się i jestem dumna z tego, że Wielkopolska jest przestrzenią dla nowoczesnej edukacji, a młodzież wybiera nasz region. Doceniamy to i wspieramy - podkreśliła Paulina Stochniałek, członek zarządu województwa wielkopolskiego, podczas uroczystości wręczenia stypendiów.
Ile wynosiły stypendia w poszczególnych kategoriach?
Nagrodzeni są laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Stypendyści biorą udział w wielu projektach naukowo-badawczych, seminariach i konferencjach, są także autorami prac naukowych i artykułów.Młodzi ludzie otrzymali gratyfikacje w wysokości od 2.200 do 5.350 zł:
Kategoria „Uczeń”:
stypendia I stopnia otrzymało 9 osób (po 3.280 zł),
stypendia II stopnia 8 osób (po 2.735 zł),
stypendia III stopnia 13 uczniów (po 2.200 zł).
Kategoria „Student”:
I stopnia 11 osób (po 5.350 zł),
II stopnia 17 studentów (po 4.050 zł),
III stopnia aż 46 żaków (po 2.950 zł).
Samorząd Województwa Wielkopolskiego na wypłatę stypendium naukowego przeznaczył w tym roku ponad 343 tys. zł. Podczas wszystkich edycji przyznawania marszałkowskich stypendiów naukowych otrzymało je 749 osób.
Kto może zabiegać o stypendium marszałka województwa wielkopolskiego?
Podstawą do zabiegania o stypendium są osiągnięcia kandydatów.Uczniowie szkół ponadpodstawowych - powinni posiadać na swoim koncie nagrody i wyróżnienia uzyskane w olimpiadach i konkursach o charakterze naukowym na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, regionalnym i wojewódzkim, wziąć udział w projektach naukowo-badawczych, pochwalić się autorstwem, współautorstwem lub wykonaniem dzieł artystycznych, a także działać w kole naukowym czy zaliczyć dodatkowe praktyki i staże (w tym zagraniczne).
Studenci - mogą dodatkowo w swoim CV wpisać autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych, udział w projektach naukowo-badawczych realizowanych przez uczelnię, udział w konferencjach o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim czy autorstwo lub współautorstwo wynalazku lub wzoru użytkowego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.