Reklama

14 mln zł na wielkopolskie szkoły, świetlice wiejskie i remizy strażackie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMWW

14 mln zł na wielkopolskie szkoły, świetlice wiejskie i remizy strażackie - Zdjęcie główne

14 mln zł na wielkopolskie szkoły, świetlice wiejskie i remizy strażackie | foto UMWW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Siedem wielkopolskich gmin otrzyma dofinansowanie na termomodernizację budynków oświatowych, świetlic wiejskich i remiz strażackich. Marszałek województwa podpisał z samorządowcami umowy opiewające łącznie na ponad 14 mln zł.

Umowy potwierdzające dofinansowanie marszałek województwa - Marek Woźniak - podpisał z włodarzami gmin: Mycielin, Zduny, Nekla, Opatówek, Dopiewo, Włoszakowice oraz Margonin. 

- Beneficjenci przygotowali bardzo dobre i bardzo ważne projekty dla społeczności lokalnych, na które otrzymają środki unijne pozostające w dyspozycji samorządu województwa w wysokości ponad 14 mln zł - komentuje marszałek województwa - Marek Woźniak. - Wszystkie projekty dotyczą budynków użyteczności publicznej, o które samorządy chcą zadbać, obniżając przede wszystkim koszty eksploatacji poprzez obniżenie kosztów energii. Dzięki takim inwestycjom emisja CO2, którą generują systemy cieplne, znacząco się obniży. Takie kompleksowe termomodernizacje wraz z montażem odnawialnych źródeł energii, to nasz ważny wkład w ochronę klimatu.


Fot. UMWW

Samorządy otrzymają 14 mln zł na projekty o łącznej wartości 19 mln zł. Dzięki tym środkom, gminy wyremontują budynki szkół i przedszkoli, świetlic wiejskich czy remiz OSP: 

  • Gmina Mycielin - termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Mycielinie
  • Gmina Zduny - termomodernizacja budynków świetlicy wiejskiej, OSP i przedszkola w Bestwinie oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach
  • Gmina Nekla - termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Targowej Górce
  • Gmina Opatówek - termomodernizacja 4 budynków świetlic wiejskich w miejscowościach Chełmce, Kobierno, Szałe i Zduny
  • Gmina Dopiewo - termmodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Więckowicach
  • Gmina Włoszakowice - termomodernizacja wraz z wewnętrzną przebudową budynku sali wiejskiej i remizy strażackiej w Bukówcu Górnym
  • Gmina Margonin - termomodernizacja Przedszkola Samorządowego w Margoninie (Oddział Przedszkola w Radwankach), świetlicy wiejskiej w Zbyszewicach oraz zakup i montaż budek lęgowych dla ptaków 
 
Przeczytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy