Reklama

zwielkopolski24: Od iskry zapalił się warsztat. W środku były butle z gazem

Opublikowano: wt, 1 maj 2018 18:32
Autor:

zwielkopolski24: Od iskry zapalił się warsztat. W środku były butle z gazem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Pomimo szybkiej reakcji pracowników warsztatu samochodowego  nie udało się ugasić pożaru obiektu jeszcze we wstępnej jego fazie.

– Osoby te podjęły praóbę gaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym, gaśnicami 6-kilogramowymi. Niestety rozwój pożaru był tak szybki, że próba była nieskuteczna – wyjaśniał obecny na miejscu zdarzenia brygadier Tomasz Banaszak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Wstępnie ustalono, że podczas prac w warsztacie, od iskry pochodzące z piły tarczowej zapalił się znajdujący się w środku samochód, a następnie płomienie objęły całość pomieszczenia. Następnie pożar przeniósł się na pomieszczenia socjalne, pokój z kuchnią na piętrz. Spaleniu uległ także pomost i schody prowadzące do tych pomieszczeń. Do zdarzenia doszło w Kunowie w powiecie gostyńskim. 

Dodatkowe niebezpieczeństwo dla pracujących w warsztacie czterech pracowników oraz działających na miejscu zdarzenia ratowników stwarzały składowane we wnętrzu butle z propan-butanem.

– Strażacy je ewakuowali. Na szczęście nie doszło do eksplozji – dodał Tomasz Banaszak.

Miejsce pożaru zabezpieczały zastępy JRG Gostyń oraz OSP Kunowo, Piaski i Gola. Strażacy mieli utrudniony dostęp do miejsca pożaru ze względu na wraki samochodów znajdujące się na terenie zakładu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE