Reklama

Zmarł Kazimierz Chudy, radny sejmiku województwa wielkopolskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Zmarł Kazimierz Chudy, radny sejmiku województwa wielkopolskiego - Zdjęcie główne

Kazimierz Chudy był radnym sejmiku województwa wielkopolskiego, ale też pasjonatem modelarstwa | foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kazimierz Chudy - radny sejmiku województwa wielkopolskiego, wieloletni wójt gminy Pakosław - zmarł dziś w nocy (24 maja). Samorządowiec przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 77 lat.

Kazimierz Chudy z gminą Pakosław był związany przez prawie 40 lat - najpierw jako naczelnik, a po 1990 roku - wójt. Funkcję sprawował do 2018 roku. Wówczas obwieścił, że nie będzie startował w kolejnych wyborach na najwyższy urząd w gminie. 

Nie przeszedł jednak na polityczną emeryturę. Jego nazwisko pojawiło się na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do sejmiku województwa wielkopolskiego. Uzyskał wówczas 3. wynik, nie wystarczyło, by objął mandat.

Jednak Kazimierz Chudy do grona radnych wojewódzkich dołączył 4 lata później - w maju 2022 roku. Mandat w sejmiku objął po zmarłej radnej Joannie Król-Trąbka, reprezentującej w samorządzie województwa ziemię krotoszyńską. 

Prywatnie Kazimierz Chudy był mężem, ojcem i dziadkiem. Wolny czas poświęcał na swoje hobby. Był zapalonym modelarzem, który nie bał się wyzwań i składał nawet najbardziej wymagające modele statków, które później z dumą prezentował. W 2021 roku był jednym z założycieli Klubu Marynistycznego NAUTA w Pakosławiu.

Nie żyje Kazimierz Chudy, były wójt Pakosławia i radny sejmiku województwa wielkopolskiego

Kazimierz Chudy od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Walkę przegrał dziś w nocy (24 maja), w wieku 77 lat. 

- Zapamiętamy go jako człowieka ambitnego, pracowitego i pełnego pasji. Dla mnie szczególna strata, bo znałem się ze ś.p. Kazimierzem Chudym od wielu lat

- podkreślił na swoim profilu w mediach społecznościowych Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. 

- Był oddanym przyjacielem Gminy Pakosław. Zawsze służył dobrą radą i swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy na rzecz samorządu. Był człowiekiem o wielkim sercu, pełnym pasji samorządowcem, cieszącym się powszechnym szacunkiem i poważaniem

- takimi słowami byłego włodarza żegnają obecne władze gminy Pakosław.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek (26 maja) o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Pakosławiu. Kazimierz Chudy spocznie na miejscowym cmentarzu. 

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE