Reklama

Złośliwy kierowca doprowadził do zderzenia z ciągnikiem

Opublikowano:
Autor:

Złośliwy kierowca doprowadził do zderzenia z ciągnikiem   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu. Złośliwie zahamował przed ciągnikiem i doprowadził do zderzenia. 

 

 

Do zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek w miejscowości Szelejewo Drugie (powiat gostyński). Zderzył się tam samochód marki Mazda 626 i ciągnik John Deere wraz z przyczepą.

Policjanci twierdzą, że przyczyną wypadku była brawura, złośliwość i brak kultury kierowcy osobówki.

Kierowcą mazdy był 26-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który wyprzedził ciągnik, a następnie gwałtownie przed nim zahamował, doprowadzając do zderzenia.

 

- Z ustaleń policjantów wynika, że chwilę przed kolizją kierowca ciągnika rolniczego wraz z przyczepą wyjechał z drogi podporządkowanej nie ustępując pierwszeństwa kierującemu mazdą. Mężczyzna w osobówce zawrócił, wyprzedził ciągnik i gwałtownie przed nim zahamował. Ten manewr spowodował kolizję, ponieważ kierowca ciągnika pomimo hamowania nie zdążył zatrzymać zestawu i uderzył w tył mazdy – wyjaśnia asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy gostyńskiej policji.

 

Funkcjonariusze policji zatrzymali prawo jazdy kierowcy osobówki za realne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sporządzili stosowną dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie trafi do miejscowego sądu. Tam zostanie podjęta decyzja o tym, czy mężczyzna zachowa uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mandatem karnym został ukarany również kierowca ciągnika. Karę otrzymał za nieustąpienie pierwszeństwa oraz nieusunięcie pojazdu z miejsca zdarzenia, w którym nie było osób rannych. Kierowcy byli trzeźwi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE