Reklama

Zła jakość powietrza w części województwa Wielkopolskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Zła jakość powietrza w części województwa Wielkopolskiego - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dnia 12.01 prognozowana jest zła jakość powietrza w zakresie pyłu zawieszonego. Zrezygnuj z aktywności na zewnątrz. Alert RCB dla powiatów poznańskiego, pleszewskiego, szamotulskiego, Poznania oraz Kalisza.

SMS z ostrzeżeniem został dzisiaj wysłany do części mieszkańców województwa wielkopolskiego. Chodzi o powiaty: poznański, pleszewski i szamotulski oraz miasta Poznań i Kalisz.

W związku z prognozami Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska (GIOŚ) o zagrożeniu przekroczenia średniodobowego stężenia pyłu zawieszonego PM10 powyżej 150 µg/m3, Alert RCB został wysłany do części mieszkańców województwa wielkopolskiego.

Co robić, gdy powietrze jest zanieczyszczone?

  • zrezygnuj ze spacerów na świeżym powietrzu,
  • zrezygnuj z uprawiania sportu na zewnątrz,
  • ogranicz wietrzenie pomieszczeń.
 

Co to pył zawieszony?

Pył zawieszony jest mieszaniną cząstek stałych i kropelek cieczy, które utrzymują się w powietrzu. Cząsteczki te mogą zawierać np.: związki siarki, azotu, związki organiczne (w tym wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne), metale ciężkie, dioksyny oraz alergeny (takie jak pyłki roślin i zarodniki grzybów). Pył PM10 zawiera cząstki o średnicy nie przekraczającej 10 mikrometrów.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy