Reklama

Zespół muzyczny NATO zagra w Poznaniu. Odbędą się dwa koncerty

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zespół muzyczny NATO zagra w Poznaniu. Odbędą się dwa koncerty - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednostka NATO Task Force X zaprosi mieszkańców Poznania do tańca. Już w przyszłym tygodniu odbędą się dwa koncerty.

Niedawno informowaliśmy was o otwarciu pierwszego, stałego garnizonu wosjk amerykańskich w Polsce w Camp Kościuszko w Poznaniu. Jak się okazuje życie żołnierskie nie toczy się tylko w koszarach. Do Poznania zaproszono zespół Task Force X, który już niedługo zagra dwa koncerty.

- Stały Garnizon Wojsk USA w Polsce wita przybywającą do Poznania orkiestrę wojskową Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił Europy, szerzej znaną jako SHAPE Band, której częścią jest Task Force X. Podczas swych koncertów zespół chciałby podzielić się duchem wspólnoty ze społecznością lokalną i przebywającymi tu żołnierzami. Wizyta muzycznych ambasadorów NATO podkreśla siłę i jedność sojuszu, a także jego społeczne zaangażowanie - mówi płk Jorge M. Fonseca, dowódca Stałego Garnizonu Wojsk USA w Polsce.

Zespoł muzyczny Task Force X zagra w Poznaniu 

Dowództwo Stałego Garnizonu Wojsk USA w Polsce zaprosiło zespół muzyczny Task Force X, który słynnie z żywiołowych i energicznych koncertów.

- Task Force X jest częścią orkiestry wojskowej NATO SHAPE International Band, która powstała w 1983 roku. Choć jej prapoczątków można szukać jeszcze w latach 40., gdy powstała Amerykańska Orkiestra przy Naczelnym Dowództwie Alianckich Sił Ekspedycyjnych. Prowadził ją Glenn Miller - jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych XX wieku w randze majora. Dziś szefem zespołu jest chor. Robert Bruns, a łącznie gra w nim kilkunastu muzyków, reprezentujących armie krajów NATO. Ideą zespołu jest przypomnienie, jak ważna jest współpraca i jedność - zarówno w muzyce, jak i w codziennym życiu - podaje Urząd Miasta Poznania.

W repertuarze mają znaleźć się największe przeboje rocka, popu, R&B i country. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek 

Kiedy odbędą się koncery zespołu muzycznego NATO w Poznaniu?

Zespół zagra w Poznaniu dwa otwarte koncerty:

  • 24 kwietnia na placu Wolności,
  • 26 kwietnia w muszli koncertowej w parku Wilsona na Łazarzu.
Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy