Reklama

Zatrzymano mężczyznę, który rozwieszał naklejki propagujące przemoc wobec LGBT i nazizm

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP w Poznnaiu

Zatrzymano mężczyznę, który rozwieszał naklejki propagujące przemoc wobec LGBT i nazizm - Zdjęcie główne

Takie naklejki rozwieszał zatrzymany 20-latek | foto KWP w Poznnaiu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Rydzyna (powiat leszczeński) podejrzanego o publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa oraz przemocy wobec osób o odmiennej tożsamości seksualnej i płciowej.

11 lipca br. na jednym z lokalnych portali internetowych pojawiła się informacja, że w podleszczyńskiej wsi w gminie Rydzyna na jednym z osiedli domków jednorodzinnych ktoś przywiesił naklejki propagujące faszystowski ustrój państwa i nawołujące do przemocy wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej i płciowej. Hasła z naklejek nawoływały do przemocy wobec tych osób. Na części z nich znajdowały się nazistowskie symbole.
Naklejki znajdowały się na różnego rodzaju słupach, hydrantach oraz tablicach ogłoszeniowych.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem tego typu zachowanie jest karalne. Karalna jest także publiczna pochwała popełnienia przestępstwa, a treści naklejek popierały przemoc wobec osób o odmiennej tożsamości seksualnej lub płciowej i zawierały np. hasła „Popieram przemoc wobec LGBT”.
Policjanci z urzędu podjęli sprawę.


 - Już 15 lipca br. kryminalni zatrzymali w miejscu zamieszkania 20-letniego mieszkańca gminy Rydzyna. Podczas przeszukania jego domu znaleziono wiele przedmiotów, elementów odzieży z symbolami i hasłami o treściach faszystowskich i rasistowskich.
W pokoju chłopaka, w szufladzie szafki policjanci znaleźli także amunicję i pistolet gazowy, na którego posiadanie 20-latek nie miał wymaganego zezwolenia.
Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw związanych z nawoływaniem do nienawiści i pochwalania przemocy oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. 


16 lipca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy