Zabytkowy pałac w Wolsztynie przechodzi kapitalną renowację

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościWolsztyn rozpoczął renowację zabytkowego pałacu. Prace, finansowane z Polskiego Ładu, zakończą się w 2025 roku. Projekt ma przywrócić pałac do dawnej świetności.
reklama

Nowy rozdział w historii Wolsztyna rozpoczął się w styczniu, kiedy to burmistrz miasta, Wojciech Lis, podpisał kluczową umowę na kapitalną renowację zabytkowego pałacu. To ambitne przedsięwzięcie ma na celu nie tylko przywrócenie dawnej świetności jednego z najcenniejszych obiektów w regionie, ale również adaptację go do nowych funkcji. 

Za realizację zadania odpowiedzialna jest firma Remerus Liessen Sp. z o.o. z Krakowa. Budżet inwestycji to niemal 20 milionów złotych

Wartość przedmiotowego zadania, zgodnie z umową wynosi, 19 mln 950 tys. złotych brutto. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie ze środków zewnętrznych w dwóch edycjach rządowego programu Polski Ład - w wysokości łącznie 13 mln złotych - poinformował w styczniu Urząd Miejski w Wolsztynie.

Do kiedy potrwają prace modernizacji pałacu w Wolsztynie?

Zakres prac przy kapitalnej modernizacji pałacu obejmuje prace budowlane, instalacje, po elementy wykończeniowe. Przewiduje się, że prace zakończą się w połowie 2025 roku, co pozwoli mieszkańcom i turystom na nowo cieszyć się tym wyjątkowym miejscem.

W ramach projektu modernizacyjnego, w pałacu przewidziano także przestrzenie takie, jak: trzy nowoczesne sale konferencyjne oraz adaptację piwnic na pomieszczenia użyteczności publicznej, co otwiera przed Wolsztynem nowe perspektywy. 

Obecnie w pałacu trwają prace rozbiórkowe, zarówno wewnątrz obiektu, jak i na elewacji zewnętrznej - relacjonuje wolsztyński magistrat.

Dzięki tej inicjatywie, pałac nie tylko odzyska swoją historyczną wartość, ale stanie się również miejscem nowych możliwości dla lokalnej społeczności i turystów.

Nowe możliwości po renowacji pałacu w Wolsztynie

Po kapitalnym remoncie, pałac w Wolsztynie ma zostać otwarty dla mieszkańców i turystów - jako centrum różnorodnych funkcji: społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i turystyczno-wypoczynkowych. Ma być to miejsce aktywności społecznej, warsztatów, szkoleń, konferencji oraz rekreacji. 

Tym samym pałac stanie się ponownie wizytówką miasta, nawiązując do lat swojej świetności - piszą pracownicy Urzędu w Wolsztynie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama