Reklama

W dniu pogrzebu papieża Benedykta XVI zabiją dzwony w kościołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu pogrzebu Benedykta XVI w kościołach Archidiecezji Poznańskiej oraz Diecezji Kaliskiej zabiją dzwony. Papież senior zmarł 31 grudnia rano.

Joseph Aloisius Ratzinger 19 kwietnia 2005 został wybrany 265. papieżem. Przyjął wówczas imię Benedykt XVI. Funkcję tę sprawował do 28 lutego 2013 roku, kiedy to postanowił przejść na emeryturę. Jak tłumaczył jego zdrowie nie pozwalało mu na dalsze kierowanie kurią rzymską. Tym samym stał się pierwszym od XV wieku papieżem, który dobrowolnie zrzekł swojego urzędu. 

28 grudnia, w środę, obecny papież Franciszek poprosił wiernych o modlitwę za swojego poprzednika, Benedykta XVI. Franciszek tłumaczył, że Joseph Ratzinger jest "bardzo chory".

Benedykt XVI odszedł rano, 31 grudnia 2022 roku. 

W parafiach zabiją dzwony. Kiedy odbędzie się pogrzeb papieża Benedykta XVI?

Poznańska kuria poinformowała, że w dniu pogrzebu Benedykta XVI o godz. 9.30 zabiją dzwony kościelne we wszystkich parafiach archidiecezji. 

Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się w czwartek 5 stycznia, o godz. 9.30  Metropolita poznański, arcybiskup Stanisław Gądecki, weźmie udział w pożegnaniu papieża seniora w Rzymie.

Natomiast msza św. żałobna z udziałem polskiego episkopatu odbędzie się w sobotę 7 stycznia w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej, o godz. 12.00. Mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański - abp Stanisław Gądecki.

9 stycznia w poniedziałek o godzinie 18:00 odbędzie się archidiecezjalna mza św. żałobna w intencji śp. Benedykta XVI w katedrze poznańskiej.

Biskup Kaliski zachęca do wywieszenia flag z kirem i wystawienia wizerunku papieża

Biskup Kaliski zachęca, by w dniu pogrzebu szystkie parafie i wspólnoty diecezji kaliskiej włączyły się do modlitwy w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI. 

- Niech zewnętrznym znakiem żałoby będą wywieszone flagi z kirem oraz wystawiony w widocznym miejscu wizerunek zmarłego Papieża. Prosimy, aby w dniu pogrzebu Benedykta XVI 5 stycznia o godz. 9.30 zabiły dzwony kościelne we wszystkich parafiach naszej diecezji - czytamy na stronie Diecezji Kaliskiej.

Diecezjalne dziękczynienie za życie i pontyfikat Benedykta XVI  odbędzie się na mszy św. w niedzielę, 8 stycznia, o godz. 18.30 w katedrze kaliskiej. 

Przeczytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy