Reklama

Do wzięcia nawet 12 tys. zł w konkursie „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Do wzięcia nawet 12 tys. zł w konkursie „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizacje pozarządowe, które działają na obszarach wiejskich mogą uzyskać do 12 tys. zł dofinansowania na realizację zgłoszonego projektu w ramach programu "Nasza wieś, naszą wspólną sprawą". Łączna pula środków wynosi pół miliona złotych.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłasił nabór w ramach XI edycji konkursu „Nasza wieś, naszą wspólna sprawą”.

- Kolejna już edycja konkursu „Nasza Wieś Naszą Wspólną Sprawą” daje możliwość realizacji wielu wyjątkowych projektów i promocji swojej miejscowości lub sołectwa. Zwiększona pula całkowita do 0,5 mln zł jest szansą na pozyskanie wsparcia przez organizacje. Konkurs to także okazja do promocji wyjątkowych walorów sołectw i ich tradycji - podkreśla wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Krzysztof Grabowski.

Zaznacza, że w poprzednich edycjach konkursu zrealizowano wiele ciekawych projektów na rzecz integracji mieszkańców wsi, czy utrwalenia i promocji miejscowych tradycji.

Konkurs „Nasza wieś, naszą wspólna sprawą”

Konkurs „Nasza wieś, naszą wspólna sprawą” umożliwia pozyskanie środków na:

  • realizację niewielkich projektów inwestycyjnych,
  • organizację imprez tematycznych,
  • zakup towarów służących rozwojowi i kultywowaniu folkloru oraz tradycji społeczności lokalnych,
  • wydania materiałów promujących,
  • organizacji warsztatów lub szkoleń.

Co powinien obejmować zgłoszony projekt?

Projekt powinien obejmować przedsięwzięcie, które promuje pomysł odnowy wsi i wspiera społeczność, która uczestniczy w programie  „Wielkopolska Odnowa Wsi”.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego - projekt powinien także zmobilizować mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz rozwoju swojej miejscowości, zachowania dziedzictwa kulturowego i charakteru obszarów wiejskich.

- Maksymalna kwota dotacji zgłoszonego projektu to 12 tys. zł ale nie więcej niż 80% wartości, a wkład własny oferenta w realizację zadania powinien wynieść minimum 20% całkowitego kosztu zadania. Pula środków w konkursie wynosi 0,5 mln zł. Oferty mogą składać organizacje pozarządowe. W ubiegłorocznej edycji konkursu dofinansowano 36 projektów - wyjaśnia Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Nabór wniosków trwa do 5 maja 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie na stronie prograu Wielkopolska Odnowa Wsi - TUTAJ oraz urzędu marszałkowskiego - TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy