Reklama

Wypadek w zakładzie. Dwaj pracownicy poparzeni kwasem

Opublikowano: wt, 13 mar 2018 14:54
Autor:

Wypadek w zakładzie. Dwaj pracownicy poparzeni kwasem  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wypadek w firmie Kraft Heinz w Pudliszkach. Dwaj pracownicy zostali poparzeni. Meżczyźni zabrali się za naprawę maszyny służącej do produkcji majonezu. Nie byli świadomi, że w tym czasie wciąż włączona jest procedura czyszczenia maszyny.

 

 

Z relacji portalu wynika, że trzej pracownicy w poniedziałek, ok. godz. 15.00 zabrali się za naprawę maszyny służącej do produkcji majonezu, a konkretnie za demontaż układu drenującego. Nie byli świadomi, że w tym czasie wciąż włączona jest procedura czyszczenia maszyny. Byli przekonani, że substancja czyszcząca została wcześniej wypłukana. 

Jednak przy rozkręcaniu urządzenia pod wpływem ciśnienia z maszyny wydostał się roztwór kwasu alkalicznego i poparzył dwóch pracowników. Trzeci z mechaników miał szczęście - nic mu się nie stało.Do zakładu w Pudliszkach wezwano służby medyczne oraz policję. Po zbadaniu poszkodowanych lekarz zdecydował o wezwaniu śmigłowca LPR, który przetransportował czterdziestolatka z gminy Gostyń do szpitala w Nowej Soli. Starszego z poparzonych karetka zawiozła do szpitala w Lesznie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE