Reklama

Reklama

Wróciły pociągi do Gniezna przez Wrześnię. Są darmowe połączenia

Opublikowano: pon, 11 cze 2018 09:27
Autor:

Wróciły pociągi do Gniezna przez Wrześnię. Są darmowe połączenia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Zapowiadano to kilka razy. Wreszcie się udało - Koleje Wielkopolskie wznowiły połączenia na linii nr 281 z Jarocina do Gniezna.

 

Kolejarze przypominają, że w grudniu 2012 roku, z uwagi na niskie parametry techniczne linii, zostały zawieszone przewozy pasażerskie pomiędzy Jarocinem a Gnieznem. Znaczenie linii w transporcie regionalnym i międzyregionalnym oraz podjęte przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego działania sprawiły, iż Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przystąpiła do prac modernizacyjnych na tym ciągu komunikacyjnym.

„Dzięki zrealizowanym inwestycjom na wielu odcinkach udało się podwyższyć prędkości od 100 do 120 km/h, a na stacjach i przystankach pomiędzy Wrześnią a Gnieznem wyremontowane zostały także perony. Zarządca prowadzi dalsze prace na tej linii w ramach zadania pn. „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica/Łukanów – Krotoszyn-Jarocin-Września-Gniezno”. Plany zakładają, aby na całym odcinku obowiązywała prędkość maksymalna 120 km/h oraz wyremontowana została pozostała infrastruktura do obsługi ruchu pasażerskiego” - informują KW.

Na reaktywowaną trasę wyruszy 6 par pociągów zmodernizowanych wg nowych standardów, szybko i wygodnie będzie obsługiwała spółka samorządowa Koleje Wielkopolskie. Specjaliści od transportu przewidują, że reaktywacja połączenia usprawni przemieszczanie się pasażerów w obrębie powiatów jarocińskiego, wrzesińskiego i gnieźnieńskiego. „To istotne wsparcie dla dynamicznie rozwijających się miejscowości, których mieszkańcy znów będą mogli sprawnie przemieszczać się, np. do szkoły czy pracy. Nie bez znaczenia jest też kontekst ekonomiczny przewozów (rosnące ceny paliw, ceny przejazdów u innych przewoźników) oraz ekologiczny” - informuje KW.

 

Z okazji wznowienia połączenia spółka zaplanowała liczne akcje promocyjne, m.in. bezpłatne przejazdy na opisywanej linii dla uczniów i studentów w okresie od 10 do 22 czerwca (warunkiem bezpłatnego przejazdu jest okazanie legitymacji szkolnej/studenckiej). Z kolei na wszystkich dorosłych pasażerów, czekają darmowe przejazdy pomiędzy Gnieznem a Jarocinem w dniach 10, 16, 17, 23 i 24 czerwca.

 

„Od dłuższego czasu znalezienie rozwiązań organizacyjnych i technicznych dla przywrócenia połączeń kolejowych w tej części Wielkopolski było dla nas priorytetem. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że od dziś blisko 300 000 Wielkopolan, mieszkańców trzech powiatów przez, które biegnie trasa tego połączenia, znajdzie nową, sprawdzoną możliwość podróżowania. Co ważne oprócz dużych miast będących stolicami powiatów, będziemy obsługiwać kilkanaście mniejszych miejscowości, na których będą zatrzymywać się nasze pociągi. To ważne dla małych lokalnych społeczności bo praktyce oznacza większą niezależność w podróży do szkoły czy do pracy” – powiedział Włodzimierz Wilkanowicz prezes zarządu KW.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.