Reklama

WOT uruchomiło nowy serwis internetowy. Rekruter w każdym powiecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DWOT

WOT uruchomiło nowy serwis internetowy. Rekruter w każdym powiecie - Zdjęcie główne

Takie systemy rekrutacji działają także w innych krajach, na przykład w USA. Uruchomiony serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z człowiekiem | foto DWOT

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy poświęcony rekrutacji. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy, kto pomyśli o wstąpieniu w szeregi WOT, może szybko i łatwo znaleźć kontakt do rekrutera w swoim powiecie.

Rekruterzy WOT pomogą w przejściu całej procedury

Rekruterzy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, to żołnierze - ochotnicy, którzy pełnią służbę co najmniej rok. Każdy, kto rozważa służbę wojskową w WOT, może skorzystać z ich doświadczenia. Headhunterzy rozwieją wszelkie wątpliwości i opowiedzą, jak wygląda służba w wielkopolskiej brygadzie. Na co dzień biorą udział w szkoleniach wojskowych i są przygotowani do udzielenia wyczerpujących informacji na temat wojskowego życia. Rekruterzy pomogą również w przejściu całej procedury (w tym w wypełnieniu  dokumentów) prowadzącej wprost do koszar. 

- Zależy mi na tym, żeby kandydaci czuli, że im towarzyszę i że mogą na mnie polegać. Moim zadaniem jest przygotowanie ich do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT. Opowiadam, jak wyglądają szkolenia w 12. WBOT i w jaki sposób trzeba się do nich przygotować zarówno  pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Służba to wyzwanie, więc informuję podczas spotkań, jakie ochotnik musi spełnić kryteria, by włożyć mundur. Towarzyszę kandydatom tak naprawdę aż do złożenia przysięgi. Jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się zrekrutowani przez nas ochotnicy, zaraz po szkoleniu podstawowym czy wyrównawczym – mówi st. szer. Marcin Mrówka, rekruter 12. WBOT.

Najlepszymi rekruterami WOT są sami terytorialsi

Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Z dotychczasowe doświadczeń WOT wynika, że najlepszymi rekruterami są sami terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.

- Byłam mile zaskoczona, że rekruter bez żadnego problemu przyjechał do mnie, żeby wyjaśnić, jak w ogóle rozpocząć starania o znalezienie się w szeregach wielkopolskiej brygady. Z pasją opowiadał o służbie w WOT i pomógł mi wypełnić wszystkie, potrzebne dokumenty, które zostały przekazane przez jednostkę do wojskowej komendy uzupełnień. Rekruterzy doskonale wiedzą, o czym mówią, bo sami przeszli „szesnastkę” lub „ósemkę”  – tłumaczy szer. Tatiana Zaworska, żołnierz  12. WBOT.

Co siódme wcielenie nastąpiło po rozmowie z rekruterem WOT

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku.Z prowadzonych statystyk wynika, że jest bardzo efektywny w procesie naboru do formacji - co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję właśnie po rozmowie z rekruterem.

Uruchomiony serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z człowiekiem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika.

Z rekruterami WOT można umówić się na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie. Możliwy jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Namiary rekruterów z powiatu, w którym mieszka ochotnik, można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu.

Na chwilę obecną w 12 WBOT jest 7  rekruterów (woj. wielkopolskie i lubuskie). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy