Reklama

Wielkopolska. W szpitalach będzie więcej łóżek dla chorych na koronawirusa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Wielkopolska. W szpitalach będzie więcej łóżek dla chorych na koronawirusa  - Zdjęcie główne

Wielkopolska. W szpitalach będzie więcej łóżek dla chorych na koronawirusa | foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 56 dodatkowych miejsc ma powstać w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich, kolejne łóżka dla chorych na Covid-19 planuje się uruchomić w lecznicach Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Międzychodzie, Lesznie oraz w placówce przy ul. Krysiewicza w Poznaniu.

W piątek (12 marca) w Wielkopolsce wolnych było 226 łóżek dla pacjentów z koronawirusem - taką informację przekazał poznański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wolnych jest także kilkadziesiąt łóżek respiratorowych.  

W tym momencie w każdym regionie Wielkopolski są jeszcze wolne „łóżka covidowe”. Reagując ma bieżące potrzeby oraz zachowanie bezpiecznego zapasu, jesteśmy gotowi i powiększamy bazę miejsc dla chorych - podkreśla Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. 

Wielkopolska. Zwiększy się liczba łóżek dla pacjentów z koronawirusem 

Z informacji przekazanej przez NFZ wynika, że według stanu na 12 marca - na 1.358 łóżek na II poziomie zabezpieczenia (są to łóżka dla pacjentów, u których zdiagnozowano COVID-19, niewymagających leczenia specjalistycznego, w szczególności zabiegowego) w 20 szpitalach regionu, zajętych było 1.136 miejsc. Z kolei w szpitalu tymczasowym na MTP wolne pozostawały tylko 4 łóżka.

Dostrzegając potrzebę zabezpieczenia większej liczby miejsc dla pacjentów, będziemy rekomendować wojewodzie wielkopolskiemu sukcesywne otwarcie dwóch kolejnych modułów - po 28 łóżek w szpitalu tymczasowym. Mamy nadzieję, że do pracy w nim zgłosi się personel także spoza Szpitali Klinicznych poznańskiego Uniwersytetu Medycznego - mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ. 

Jeśli wojewoda wyda decyzję, otwarcie 56 łóżek w tymczasowej lecznicy na poznańskich targach miałoby nastąpić w najbliższych dniach.

Ale to nie wszystko. Ogółem w Wielkopolsce baza łóżek covidowych ma się powiększyć o prawie 200. Prócz miejsc w szpitalu tymczasowym, 137 dodatkowych łóżek zostanie przygotowanych w placówkach w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Międzychodzie, Lesznie oraz Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Krysiewicza w Poznaniu.

Nieustannie monitorujemy obłożenie łóżek w Wielkopolsce. Nie wykluczamy, że wkrótce będziemy rekomendować wojewodzie powiększenie oddziałów covidowych w kolejnych szpitalach oraz otwarcie następnych modułów w szpitalu na MTP - zapowiada Agnieszka Pachciarz. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy