Reklama

Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej oficjalnie otwarta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SPZOZ w Turku

Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej oficjalnie otwarta  - Zdjęcie główne

Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej oficjalnie otwarta | foto SPZOZ w Turku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowoczesna pracownia tomografii komputerowej została dziś (12 marca) uroczyście otwarta w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Turku.

W uroczystości udział wzięli: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, a także samorządowcy z terenu powiatu tureckiego.

Koszt zakupu urządzenia wraz z adaptacją niezbędnych pomieszczeń wyniósł ponad 3 miliony złotych, z czego 800 tys. złotych pochodziło ze środków rezerwy budżetowej Prezesa Rady Ministrów. Zakup tomografu wsparły finansowo również gminy Turek, Dobra, Brudzew, Malanów, Przykona, Władysławów przeznaczają każda po 100 000 zł oraz Gmina Kawęczyn 85 000 zł.

Zakupione urządzenie to 40-rzędowy tomograf komputerowy marki United Imaging Healthcare, który objęty został gwarancją na okres 60 miesięcy.

W województwie wielkopolskim jest prawie 50 placówek medycznych świadczących usługi z zakresu tomografii komputerowej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

 Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy