Reklama

Wielkopolscy strażacy wracają do domu. Ich misja trwała 25 dni [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się misja polskich strażaków w Grecji. Dziś wrócili do kraju.

Przypomnijmy. W związku z pożarami lasów w Grecji, tamtejszy rząd poprosił o międzynarodowe wsparcie. W odpowiedzi na prośbę, Polska do walki z pożarami skierowała siły i środki Państwowej Straży Pożarnej tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania - 143 ratowników i 46 pojazdów, w tym samochody gaśnicze, specjalne, dowodzenia i łączności, kontenery, quady, busy, autobusy i przyczepy.

W skład modułu GFFFV Poznań i Wrocław weszły siły i środki z województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego; małopolskiego oraz z Komendy Głównej PSP. Początkowo, czas trwania ich misji, która rozpoczęła się 7 sierpnia, miał wynosić dwa tygodnie. Najpierw pracowali na wyspie Evia, później gasili pożary w okolicy Aten.

23 sierpnia doszło do podmiany polskich strażaków. Druga zmiana walczyła z żywiołem do 28 sierpnia. Później, kolumną strażacy udali się w drogę powrotną do Polski. Dziś funkcjonariusze PSP wrócili do kraju.

Dzisiaj wyjątkowy dzień z dwóch powodów. Mamy dzisiaj pierwszego września. Pierwszego września, 82 lata temu Polska miała swoich wielkich bohaterów. Cześć im i chwała. Polska ma kolejnych bohaterów po 82 latach. To wy jesteście tymi bohaterami. Chcę wam podziękować z całego serca za to, co zrobiliście przez ostatnie kilka dni, a pierwszej grupie przez poprzednie dwa tygodnie, czyli około miesiąca, jeśli chodzi o ratowanie greckiej ziemi, naszych przyjaciół na południu Europy. To była wyjątkowa akcja, pierwsza taka duża, takie wielkie wyzwanie logistyczne dla nas, ale i wielkie wyzwanie ratownicze - podkreślił nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP w Katowicach, gdzie rano odbyło się powitanie wracających do kraju.

Ze stolicy Górnego Śląska, wielkopolscy strażacy -  najpierw A4, a następnie S5 - wracali do macierzystych jednostek. Do naszego województwa wjechali około godz. 15.45.

Zobacz film z przejazdu strażaków z Wielkopolski przez powiat rawicki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy