Reklama

Wielka seniorska biesiada w Wielkopolsce w ogrodach za bazyliką

Opublikowano:
Autor:

Wielka seniorska biesiada w Wielkopolsce w ogrodach za bazyliką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Coroczna impreza, organizowana przez gostyński oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, znów zgromadziła tłumy. Po uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa, rozpoczęto świętowanie. Na scenie wystąpiło 25 zespołów.

 

- To niezwykle ważne, że seniorzy potrafią się jednoczyć, integrować i być aktywni zwłaszcza w przestrzeni publicznej – mówił starosta Robert Marcinkowski, życząc zebranym aktywnego, twórczego i dającego mnóstwa pozytywnej energii życia.

Na scenę po kolei wchodziły rozśpiewane zespoły. Seniorzy, którzy przyjechali z miejscowości Długie Stare (gm. Święciechowa), chwalili frekwencję i atmosferę. Maria Sobczak z Krobi mówiła, że dzięki takim imprezom, seniorzy nieco odżyją. Zespół „Młodzi duchem” z Kobylina z duma prezentował piękne stroje. - Jesteśmy tu już piąty rok, a z występami po raz drugi. Jest wspaniale – mówili członkowie.

Nie zabrakło lokalnych akcentów. - Znów spotkaliśmy się tu przy pięknej pogodzie, trudno zliczyć, który to już raz – mówili członkowie zespołu śpiewaczego „Tęcza” z Piasków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE