Reklama

Dziś na drogach więcej policji. Akcja NURD w całym kraju

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Dziś na drogach więcej policji. Akcja NURD w całym kraju - Zdjęcie główne

Dziś na drogach więcej policji. Akcja NURD w całym kraju | foto Archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, 22 marca, zdecydowanie częściej spotkamy policyjne patrole na drogach. W Wielkopolsce, podobnie jak całym kraju, trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Dzisiejsze działania policji pod nazwą  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - a więc osób, które są narażone na najbardziej tragiczne konsekwencje wypadków. 

Akcja NURD na wielkopolskich drogach

- Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Ich główną przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, omijanie pojazdu, który zatrzymał się aby przepuścić pieszego oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi - podaje policja.

Stąd akcja NURD, którą dziś, 22 marca, policja przeprowadza w całym kraju. 

- Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych - podkreślaja funkcjonariusze. 

Piesi też powinni uważać

Policjanci zwracają jednak uwagę, że także sami piesi i rowerzyści - poprzez swoje zachowania - stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach. 

- W przypadku pieszych, mowa głównie o nieostrożnym wejściu na jezdnię, przechodzeniu przez jezdnię przy czerwonym świetle, wtargnięciu zza pojazdu, rozproszeniu uwagi. Pamiętajmy ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze - wyjaśnia policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy