Sprawcą całego zdarzenia był 53-latek. Mężczyzna wezwał policję. Po co?
Chocicza. Zgłoszenie samobójstwa
53-latek zadzwonił pod numer 112. Wzywał pomocy. Operator zaalarmował policjantów o osobie, która chce popełnić samobójstwo. Zgłaszający znajdował się w Chociczy, na miejsce skierowano więc policjantów z pobliskiego posterunku w Nowym Mieście nad Wartą. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia.
Czytaj także: Drugi dzień procesu księdza Arkadiusza H.
Co się okazało? Wzywajacy pomocy 53-latek był pijany. Chciał dostać się na dworzec kolejowy, dlatego wezwał pomoc. Mężczyzna - mieszkaniec gminy Nowe Miasto - otrzymał mandat za bezpodstawne wezwanie służb. Kolejnym razem, jeżeli sytuacja taka się powtórzy, sprawa będzie mieć swój finał w sądzie.
Komentarze (0)