Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuje program rozdawania czujników dymu dla najemców miejskich lokali. Akcja, która rozpoczęła się 4 lata temu, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców - zwłaszcza tych korzystających z pieców węglowych. Do tej pory ZKZL przekazał ponad 2.500 czujników.
Akcja od początku cieszyła się zainteresowaniem, dlatego spółka cały czas kontynuuje program w trosce o życie i bezpieczeństwo mieszkańców. Razem z czujnikiem każdy z lokatorów otrzymuje ulotkę z podstawowymi informacjami, jak należy prawidłowo korzystać z pieca kaflowego, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym - informują przedstawiciele spółki.
Urządzenie ma za zadanie wykrywać dym unoszący się z wadliwych instalacji, spalonych naczyń lub innych źródeł potencjalnego pożaru.
Dlaczego warto zamontować czujnik dymu?
Każdego roku w Polsce wybucha około 30 tysięcy pożarów w domach i mieszkaniach. Według straży pożarnej, głównymi przyczynami są awarie pieców węglowych, błędy w obsłudze instalacji grzewczych, a także nieuwaga - np. pozostawienie czajnika na kuchence.Czujnik dymu pozwala na szybkie wykrycie zagrożenia i może zapobiec tragedii. W sytuacji, gdy dym pojawia się jako pierwszy sygnał pożaru, urządzenie ostrzeże lokatorów i da im czas na reakcję.
Jak otrzymać czujnik dymu w Poznaniu?
Program skierowany jest do najemców miejskich lokali ogrzewanych piecami węglowymi. Aby odebrać czujnik dymu, należy:
- zgłosić się do siedziby ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do wybranego Punktu Obsługi Klienta,
- potwierdzić zamieszkanie w miejskim lokalu,
- pokwitować odbiór urządzenia.
Po odbiorze pozostaje tylko zamontowanie czujnika w odpowiednim miejscu w mieszkaniu.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ponad 90 pożarów i dwie ofiary śmiertelne w Wielkopolsce. Strażacy apelują o kontrolę przewodów kominowych
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.