Reklama

W Poznaniu powstanie nowa droga rowerowa. Znamy szczegóły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: Urząd Miasta Poznania, fot. PIM

W Poznaniu powstanie nowa droga rowerowa. Znamy szczegóły - Zdjęcie główne

W Poznaniu powstanie nowa droga rowerowa. Znamy szczegóły | foto Źródło: Urząd Miasta Poznania, fot. PIM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę drogi rowerowej na Starym Mieście. - Łatwiej będzie dojechać rowerem do śródmieścia, a z drugiej strony - wygodniej i bezpieczniej dotrzeć do Wartostrady i terenów rekreacyjnych - informuje Marcin Gołek, wiceprezes spółki.

Poznań zyska kolejny dróg rowerowych. 

Nowa droga rowerowa w Poznaniu

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę drogi rowerowej po północnej stronie jezdni ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, do skrzyżowania z ul. Działową.

- Dzięki tej inwestycji, zapewniającej wyodrębnione ciągi komunikacyjne dla poszczególnych uczestników ruchu, łatwiej będzie dojechać rowerem do śródmieścia, a z drugiej strony - wygodniej i bezpieczniej dotrzeć do Wartostrady i terenów rekreacyjnych. To fragment rowerowej obwodnicy ścisłego centrum, przewidzianej w Programie Rowerowym Miasta Poznania - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak będzie wyglądała droga rowerowa?

Na odcinku od cypla nadwarciańskiego do skrzyżowania z ul. Działową droga rowerowa będzie miała od 2 do 2,5 m szerokości. Przebudowane zostaną skrzyżowania, które będą przecinać nową drogę oraz zmieniony przebieg chodnika oraz wykonane przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych. Natomiast, dla bezpieczeństwa osób z niepełnosprawnościami - z całkowitą lub częściową dysfunkcją wzroku - zostanie zastosowany system oznaczeń fakturowych, zgodny ze standardami dostępności dla Miasta Poznania.

Do zadań wykonawcy należeć będzie również:

  • realizacja prac związanych z odwodnieniem pasa drogowego,
  • przebudowa istniejącego oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, a także nasadzenia roślin.

Co pojawi się wzdłuż nowej drogi?

- Wzdłuż nowej drogi rowerowej pojawią się ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe i  elementy ochrony drzew. Dodatkowo, dla zabezpieczenia ruchu pieszych i rowerzystów, odcinkami zostaną zamontowane ogrodzenia segmentowe. W rejonie skrzyżowania ulic Wolnica i Święty Wojciech zaprojektowano instalację systemu służącego do zliczania rowerów poruszających się po drodze rowerowej - podaje Urząd Miasta Poznania.

Inwestor nie wyklucza rozszerzenia inwestycji o odcinek od skrzyżowania z ul. Działową do ul. Kulasa, gdzie działa przejazd rowerowy przez ul. Solną.

Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym, oferty mogą składać do 1 marca.

Korzystacie z poznańskich ścieżek rowerowych? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy