Reklama

Trzeci pas na kolejnym odcinku autostrady A2. Ma być gotowy do 2025 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Trzeci pas na kolejnym odcinku autostrady A2. Ma być gotowy do 2025 roku - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca 2025 r. - jak poinformowała Autostrada Wielkopolska SA - gotowy ma być trzeci pas autostradowej obwodnicy Poznania. Trasa jest rozbudowywana między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód.

 

Autostrada Wielkopolska - nie tylko buduje trzeci pas autostradowej obwodnicy Poznania, ale  w planach ma m.in. przebudowę niektórych mostów i wiaduktów oraz budowę dodatkowych barier ochronnych.

Ponadto, projektowane są stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Ich instalacja rozpocznie się w 2024 r. 

Rozbudowa 10 km obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód 

Postępują prace nad rozbudową 10-kilometrowej obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu - na odcinku między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód.

- Prace nad rozbudową kolejnych 10 km obwodnicy Poznania o trzeci pas rozpoczęliśmy z wyprzedzeniem, aby zapewnić kierowcom gotową, dobrze przemyślaną i przygotowaną usługę, a realizacja tej inwestycji była dla nich jak najmniej uciążliwa. Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, trzeci pas na wspomnianym odcinku będzie gotowy do końca 2025 r. - powiedział członek zarządu Autostrady Wielkopolskiej Krzysztof Andrzejewski.

Kontynuuowany będzie remont na odcinku między Bukiem a Poznaniem 

W ubiegłym roku 2022, wymieniono ponad 460 tys. mkw. nawierzchni koncesyjnego odcinka autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Bukiem i węzły autostradowe w tych miejscowościach.

 -W tym roku będziemy kontynuować remont nawierzchni na odcinku miedzy Bukiem a Poznaniem i na węzłach autostradowych - podaje członek Zarządu Autostrady Wielkopolskiej Sebastian Joachimiak.

W 2022 roku spółka także częściowo odnowiła oprawy oświetleniowe, wymieniając mniej wydajne sodowe na bardziej ekologiczne oprawy LED. W tym roku planowane jest dokończenie instalacji opraw LED na pozostałych odcinkach, w punktach poboru opłat i w miejscach obsługi podróżnych.

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy