Reklama

UWAGA! Wysyłają fałszywe maile i żądają okupu

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Wysyłają fałszywe maile i żądają okupu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Główna Policji ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Pobranie załączonego pliku może zainfekować komputer.

 

 

 

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji wydał komunikat dotyczący fałszywymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną. W mailach znajduje się złośliwe oprogramowanie, które może wykradać dane osobowe lud doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera.

Policjanci informują, że jeśli stałeś się ofiarą oszustów, musisz jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem. Zmień również hasła do wszystkich kont bankowych, portali społecznościowych oraz poczty elektronicznej.

 

 

Oszuści po wykradnięciu danych z komputera żądają okupu za jego odblokowanie.

 

- Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują oni swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyska się kontrolę nad komputerem - ostrzegają policjanci.

 

W przypadku zablokowania komputera pomocy można też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE