Reklama

Urządzenie do badania trzeźwości w ścianie komendy. Tak powinno być wszędzie

Opublikowano:
Autor:

Urządzenie do badania trzeźwości w ścianie komendy. Tak powinno być wszędzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Statystyki dotyczące pijanych kierowców wciąż są zatrważające. Gros z nich zatrzymano na tzw. kacu. Czy gdyby przed rozpoczęciem jazdy mogli zbadać swój stan trzeźwości nie wsiedli by za kierownicę? Niewykluczone.

W tym zakresie może pomóc urządzenie, które zamontowano w leszczyńskiej komendzie policji. Jak informują mundurowi, dzięki temu można samodzielnie, całodobowo, nieodpłatnie zbadać swój stan trzeźwości. Bezpośrednio przy wejściu do budynku komendy pojawił się samoobsługowy alkomat. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

Wydaje się, że w podobne rozwiązania powinny pojawić się we wszystkich miastach powiatowych.

- Od końca kwietnia w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. ks. T. Korcza 3 znajduje się samoobsługowe urządzenie przy pomocy, którego można wykonać badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Stacjonarny alkomat został zamontowany w miejscu ogólnodostępnym, bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do komendy – informuje Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

- Jego obsługa jest bardzo prosta. Nad alkomatem znajduje się krótka instrukcja obsługi. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, włożyć w otwór pomiarowy, nacisnąć guzik uruchamiający urządzenie i wykonać badanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Alkomat wskazuje precyzyjny wynik badania podawany w promilach oraz dodatkowo wyświetla się w trzech kolorach stan trzeźwości, po użyciu alkoholu oraz nietrzeźwości.

Z alkomatu można korzystać całodobowo, nieodpłatnie, samodzielnie, bez angażowania policjantów w dokonywanie sprawdzeń. Ważne jest, aby 15 minut przed korzystaniem z urządzenia nie spożywać posiłków, napojów i nie palić tytoniu.

Urządzenie zakupiono przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE