Reklama

"To my! Medycy gorszego sortu!"

Opublikowano:
Autor:

"To my! Medycy gorszego sortu!"  - Zdjęcie główne

Ogólnopolski protest ratowników medycznych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Domagają się m.in. podwyżek pensji i wypłacenia dodatków covidowych.

Dziś ogólnopolski protest ratowników medycznych. 

Czego domagają się ratownicy? 

  • podwyżek pensji
  • wypłacenia dodatków covidowych
  • wprowadzenia ustawy o zawodzie ratownika medycznego
 

Protest ratowników medycznych 

W ramach ogólnopolskiego protestu  w siedmiu miastach w południe odbędą demonstracje ratowników medycznych. To m.in. Katowice, Kraków i Olsztyn. W Warszawie protest odbędzie się przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Ratownicy z Pleszewa wybrali się na demonstrację do Wrocławia. 

        Ratownicy medycznie z Pleszewa

Ratownicy medyczni domagają się realizacji postulatów, które "nie zostały zrealizowane przez 4 lata przez kolejnych ministrów zdrowia" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Komitetu Protestacyjnego. Podpisał się pod nimi Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych.

Ratownicy protestują, bo są niezadowoleni z zapisów ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Chcą podwyżek i wprowadzenia ustawy o zawodzie ratownika medycznego. 

 

TO MY! MEDYCY GORSZEGO SORTU!

                                     We Wrocławiu protestują także raotwnicy medyczni z Kalisza. fot. FB Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu przy WSZ w Kaliszu

Protestujący domagają się:

  • wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o kwotę dodatku MZ, czyli o 1200 zł brutto do podstawy, do wysokości współczynnika co najmniej 0,95 dla wszystkich ratowników medycznych zatrudnionych na umowę o pracę w jednostkach finansowanych ze środków publicznych z równoczesnym zapewnieniem wzrostu stawek dla ratowników na umowach innych niż umowa o pracę (do końca lipca), zgodnie ze stawką godzinową dla ratownika zatrudnionego na umowę o pracę
  • wprowadzenia do tabeli współczynników osobnego punktu - ratownik medyczny - ze współczynnikiem 1,5 do końca 2021 r. Chcą także wprowadzenia Ustawy o zawodzie i samorządzie Ratowników Medycznych
  • rozpoczęcia nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym
"W razie braku realizacji postulatów w terminie pilnym rozpoczniemy przygotowania do ogólnopolskiej akcji strajkowej z głównym założeniem absencji ratowników medycznych w ich miejscu pracy" - napisał w komunikacie Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych.

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu zpleszewa.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy