Reklama

Tajemniczy wirus zaczął się rozprzestrzeniać! Nie żyją już 3 osoby

Opublikowano:
Autor:

Tajemniczy wirus zaczął się rozprzestrzeniać! Nie żyją już 3 osoby  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Groźny koronawirus pojawił się w Korei Południowiej. Okazało się, że choroba dotarła tam z Chin. Skąd wziął się śmiertelny wirus? 

 

 

 

 

 

W ciągu minionego weekendu aż trzy osoby poniosły śmierć w Chinach. A wszystko za sprawą tajemniczego koronawirusa. Oprócz trzech przypadków śmiertelnych, zgłoszono także 130 podejrzeń o zarażeniu tą chorobą.

Władze Korei Południowie poinformowały dzisiaj (20 stycznia, poniedziałek), że wirus wyszedł już poza tereny Chin i kolejny, jak na razie jedyny przypadek zarażenia wirusem zanotowano tym razem w Korei Południowej. 

 

Jak informuje New York Times, w Chinach wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. W ciągu jednego dnia liczba zachorowań tym wirusem wzrosła niemalże podwójnie. Obecnie mówi się już o prawie 200 przypadkach zarażeń koronawirusem. 

 

- Wirus nadal wymaga ścisłego monitorowania - stwierdziła Narodowa Komisja Zdrowia Chińskiej Republiki Ludowej.

 

Jak choroba przedostała się do Korei?

W sobotę na międzynarodowe lotnisko Incozn-Seul w Korei Południowej przybyła 35-latka, u której stwierdzono niepokojące objawy. Chora stwierdziła, że w sobotę miała wysoką gorączkę oraz bóle mięśni i dreszcze.

Kobieta została poddana kwarantannie, a wszystkie osoby, które z nią podróżowały zostały dokładnie przebadane.

35-latka przyleciała z chińskiego miasta Wuhan. Co więcej, The New York Times poinformował o trzech przypadkach zarażeń, w tym dwa w Japonii i jeden w Tajlandii. Okazało się, że wszystkie trzy osoby podróżowały przez Wuhan.

 

 

Gdzie ludzie zarazili się koronawirusem?

Najprawdopodobniej siedliskiem tego wirusa był targ w Wuhan, gdzie sprzedawane są żywe zwierzęta i owoce morza. Jednak władze miasta poinformowały wczoraj (19 stycznia), że niektórzy ludzie z objawami wirusa nie mieli kontaktu z targowiskiem.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zakażeniom i ich kontroli; przypomniano też, że bardzo podobny wirus nazywany MERS powoduje śmierć 35 proc. osób zarażonych. 

Międzynarodowe lotniska w Korei Południowej, Japonii, USA czy Singapurze i Tajlandii wprowadziły badania lekarskie, które przeprowadzane są na podróżnych, którzy przylatują z chińskiego miasta Wuhan.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE