Reklama

Stacjonarna rehabilitacja neurologiczna w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor:

Stacjonarna rehabilitacja neurologiczna w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Wielkopolski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wypowiedział się w sprawie dostępności do stacjonarnej rehabilitacji neurologicznej w Wielkopolsce.

 

 

 

 

Na terenie Wielkopolski pacjenci mogą korzystać ze stacjonarnej rehabilitacji neurologicznej w 13 ośrodkach. Największą liczbą łóżek do dyspozycji ma Bonifraterskie Centrum Zdrowie w Piaskach, gdzie znajduje się ich aż 109. Łącznie we wszystkich trzynastu placówkach jest do dyspozycji 392 łóżek rehabilitacji neurologicznej.

 

- Aby zachować w Wielkopolsce ten sam poziom dostępności do rehabilitacji neurologicznej, uzyskaliśmy możliwość zwiększenia umów pozostałym podmiotom realizującym tego rodzaju świadczenia łącznie o około 800 tysięcy złotych – mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. – Rozmawiamy także z przedstawicielami podmiotów medycznych z subregionu poznańskiego na temat możliwości zwiększenia u nich bazy łóżkowej.

 

 

 

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczy in. W. Degi UMP od 1 października nie będzie już realizował umowy z Narodowym Fundueszem Zdrowia w zakresie rehabilitacji neurologicznej, którą do tej pory prowadził na 23 dostępnych łóżkach. Poinformował natomiast o rozpoczęciu projektu w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W takiej sytuacji wielkopolski oddział funduszu wyraził zgodę na zmianę umowy za porozumieniem stron.

 

Obecnie większość podmiotów nie realizuje świadczeń w zakresie rehabilitacji na takim poziomie, jak przed okresem pandemii spowodowanej Covid-19. Od Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi NFZ oczekuje stałego podnoszenia jakości rehabilitacji w części ogólnoustrojowej, w szczególności po leczeniu na oddziałach ortopedycznych. To dziedzina, którą najbardziej zainteresowani są wielkopolscy pacjenci korzystający z opieki medycznej w szpitalu Degi - czytamy w informacji prasowej.

 

Rehabilitacja neurologiczna stosowana jest zazwyczaj po udarach mózgu i jest przeznaczona dla pacjentów, u których występuje potrzeba poprawy funkcjonowania układu nerwowego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE