Reklama

Spotkanie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Formoza. Już niedługo w Kaliszu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Spotkanie z żołnierzami Jednostki Wojskowej Formoza. Już niedługo w Kaliszu - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niepowtarzalna okazja, by spotkać się z komandosami morskimi z Jednostki Wojskowej Formoza. Wydarzenie odbędzie się w Akademii Kaliskiej.

W Kaliszu będzie okazja do tego by od komandosów morskich usłyszeć o specyfice tej służby, a także zadać żołnierzom pytania.

Jednostka Wojskowa Formoza im. gen broni Włodzimierza Potasińskiego

Jednostka Wojskowa Formoza im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego została utworzona w 2007 roku.

- Kontynuuje misję realizowaną wcześniej w ramach Grupy Okrętów Hydrograficznych i Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów (od 1990 do 2007) oraz Wydziału Działań Specjalnych 3. Flotylli Okrętów (od 1975 do 1990). Obecny okres rozwoju jednostki jest objęty tajemnicą wojskową. Dotyczy to zarówno organizacji, jak i liczebności, zadań i uzbrojenia. W 2011 roku zmieniła się nazwa formacji z Morskiej Jednostki Działań Specjalnych na Jednostkę Wojskową Formoza w Gdyni. Podlega ona pod Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie - podaje Akademia Kaliska.

Spotkanie z żołnierzami Formozy w Akademii Kaliskiej

Do jednostki żołnierzy Formozy należą najlepsi z najlepszych. Komandosi wykonują tajne operacje i działają w ekstremalnych warunkach.

- Jest to jedna z niewielu sytuacji, kiedy można posłuchać i zadać pytania czynnym zawodowo żołnierzom Jednostki Specjalnej Formoza. Inicjatywa ma charakter non profit i jest wydarzeniem otwartym – mówi kmdr ppor. Michał Synak, rzecznik prasowy JWF. - W trakcie spotkania operatorzy Jednostki Wojskowej Formoza opowiedzą o wyzwaniach, z jakimi wiąże się służba w jednostkach typu Special Operation Forces, a w sesji pytań i odpowiedzi zaspokoją ciekawość słuchaczy. W wystąpieniu żołnierze skoncentrują się na omówieniu obciążeń fizycznych i psychicznych podczas selekcji do służby oraz na kluczowych aspektach szkolenia w jednostkach specjalnych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 15 maja 2023 r. w godz. 11:00- 13:00 w auli Collegium Novum Akademii Kaliskiej, przy ul. Nowy Świat 4a w Kaliszu. Wstęp jest wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy