reklama

Siedem nowych placówek wspierających zdrowie psychiczne dzieci w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Siedem nowych placówek wspierających zdrowie psychiczne dzieci w Wielkopolsce - Zdjęcie główne

Siedem nowych placówek wspierających zdrowie psychiczne dzieci w Wielkopolsce | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lipca dzieci i młodzież w Wielkopolsce zyskają dostęp do siedmiu nowych placówek wspierających zdrowie psychiczne. Nowe poradnie i Centrum Zdrowia Psychicznego mają pomóc młodym pacjentom i ich rodzinom w trudnych momentach.
reklama

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) ogłosił wyniki konkursów na nowe placówki wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. W lipcu działalność rozpocznie sześć nowych poradni psychologiczno-terapeutycznych oraz jedno Centrum Zdrowia Psychicznego. 

W całej Wielkopolsce działać będą łącznie 53 poradnie psychologiczno-terapeutyczne oraz osiem Centrów Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży prowadzących poradnie i oddziały dzienne - informuje buro prasowe NFZ. 

Te inicjatywy mają na celu zapewnienie wsparcia jak najbliżej miejsca zamieszkania pacjentów, oferując terapie indywidualne, grupowe oraz rodzinne.

Sześć nowych poradni psychologiczno-terapeutyczne w Wielkopolsce

Nowe poradnie psychologiczno-terapeutyczne od lipca zaczną przyjmować pacjentów w sześciu lokalizacjach:

  • Rawicz przy ul. Podmiejskiej 8
  • Turek przy ul. Gorzelnianej 1
  • Krotoszyn przy ul. Rawickiej 54
  • Niepruszewo przy ul. Starowiejskiej 19
  • Otusz przy ul. Otusz 12A
  • Złotniki przy ul. Czołgowej 4
 

Te placówki mają oferować pomoc psychologiczną i terapeutyczną dzieciom i młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego. 

Nowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Kaliszu

Natomiast, Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży z poradnią i oddziałami dziennymi rozpocznie działalność w Kaliszu przy ul. Majkowskiej 13A. 

Przypomnijmy, że według obecnego modelu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży młodzi pacjenci w kryzysie zdrowia psychicznego, jeśli pozwala na to ich stan, powinni najpierw trafiać do poradni psychologiczno-terapeutycznych. Do poradni psychiatrycznej lub oddziału dziennego mogą zostać skierowani, jeśli wsparcie na pierwszym poziomie okaże się niewystarczające lub stan pacjenta wymaga interwencji psychiatry - przypomina NFZ. 

Nowa placówka ma oferować kompleksową pomoc na drugim poziomie zabezpieczenia zdrowia psychicznego, w tym opiekę w oddziale dziennym oraz wsparcie w poradni zdrowia psychicznego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama