Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy potrzebującym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany od 2001 roku. Wspiera osoby, które zmagają się z życiowymi trudnościami: samotnych seniorów, wielodzietne rodziny, samodzielnych rodziców, osoby chore i z niepełnosprawnościami, a także poszkodowanych w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń.
Szlachetna Paczka 2024. Do kogo trafi pomoc w tym roku?
W sobotni poranek (16 listopada) na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl zostały opublikowane historie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Darczyńcy mogą wybrać jedną z nich i przygotować pomoc dostosowaną do jej indywidualnych potrzeb.
Szlachetna Paczka to spotkanie i zauważenie drugiego człowieka. Pozwala poczuć, ile siły w nas tkwi, kiedy jesteśmy razem. Paczka łączy tych, którzy mogą pomóc, z tymi, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. To samotni seniorzy, rodziny wielodzietne, samodzielni rodzice, osoby chore, z niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub powodzi, która we wrześniu dotknęła południe kraju - mówi Agnieszka Grzechnik, dyrektorka Szlachetnej Paczki.
Jedną z rodzin, którą można będzie wesprzeć, jest pan Jan i jego córka Anna. 91-letni mężczyzna, opiekuje się 50-letnią córką cierpiącą na padaczkę, zaburzenia lękowe i depresję. Ze względu na ograniczone środki, rodzinie brakuje funduszy na podstawowe potrzeby, takie jak pełnowartościowe jedzenie, a nawet ciepłe ubrania na zimę.
W tym roku pomocą można objąć również pana Piotra, który opiekuje się swoją 30-letnią siostrą Dagmarą - osobą z niepełnosprawnością ruchową, która niemal nie chodzi. Po pokryciu niezbędnych kosztów utrzymania i leków, pozostaje im jedynie 671 zł na osobę. Kosztowne specjalistyczne środki na odleżyny stają się dla nich luksusem nie do zdobycia.
Jak dołączyć do akcji Szlachetna Paczka?
Proces tworzenia paczki jest dobrze zorganizowany. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl/materialy-do-pobrania oraz w Poradniku Darczyńcy dostępne są materiały, które krok po kroku przeprowadzą przez przygotowanie wsparcia dla wybranej rodziny. W razie pytań lub wątpliwości można skorzystać z infolinii dostępnej 7 dni w tygodniu w godz. 10:00-18:00 pod numerem 12 333 78 00.PRZECZYTAJ TAKŻE: Pomogą seniorom wnieść węgiel. W Kaliszu ruszył pilotażowy program
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.