Reklama

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Poznań East II. Powstaje przy A2 i S11

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: panattonieurope.com

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Poznań East II. Powstaje przy A2 i S11 - Zdjęcie główne

Rusza budowa Panattoni Park Poznań East II. W ramach projektu dwunasta realizacja dewelopera dla Geodis | foto panattonieurope.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Panattoni rozpoczęła budowę nowego parku przemysłowego w pobliżu Poznania. Kompleks powstaje w okolicach węzła Krzesiny, gdzie krzyżują się autostrada A2 i droga S11. Pierwszym najemcą będzie Geodis - firma z branży transportu i logistyki.

Duży obiekt magazynowy powstaje w okolicy skrzyżowania autostrady A2 i S11. Inwestorem jest firma Panattoni - największy deweloper obiektów przemysłowych w Europie. Pierwszym najemcą - jak podaje inwestor - będzie operator logistyczny Geodis.

Rozpoczęła się budowa parku logistycznego pod Poznaniem

Panattoni Park East II obejmie halę magazynową o powierzchni 37.000 m kw. 

- Ok. 8.500 m kw. zajmie Geodis - światowy lider w zakresie transportu i logistyki. Firma przejęła niedawno operatora logistycznego - PEKAES - dla którego Panattoni ukończyło wcześniej 11 realizacji w całym kraju - wyjaśnia inwestor w komunikacie prasowym.

Przedsiębiorstwo jest od lat związane z Wielkopolską, a jego lokalny oddział znajduje się w Gądkach, gdzie powstaje park. Geodis ma rozpocząć działania w obiekcie w październiku 2023 roku.

- Decyzja o budowie nowego parku w Wielkopolsce podyktowana jest mocnymi danymi rynkowymi, które pokazują, że ten region kolejny kwartał z rzędu jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pod kątem popytu na powierzchnię przemysłowe w Polsce - mówi Katarzyna Kujawiak, dyrektor ds. rozwoju w Panattoni. - Doświadczenie płynące z ponad dziesięciu realizacji dla firmy GEODIS, okazuje się bezcenne podczas obecnej współpracy. Dostarczamy dedykowaną powierzchnię, która w większości będzie magazynem cross-dock z zadaszoną rampą boczną służącą do rozładunku. Lata kooperacji potwierdzają, ile znaczy sprawdzony deweloper dla zrozumienia potrzeb operatora logistycznego - dodaje.
 

 

Panattoni Park Poznań East II powstaje przy A2 i S11

Lokalizacja Panattoni Park Poznań East II zapewnia łatwą komunikację z najważniejszymi rejonami w Polsce. Obiekt położony będzie przy węźle Krzesiny.

- Ponadto jest doskonałym punktem dla dystrybucji w kierunku Europy zachodniej i Skandynawii. Obiekt położony jest w pobliżu autostrady A2, która łączy kluczowe ośrodki w Europie Środkowej i Wschodniej - Warszawę, Łódź, Poznań i Berlin. Ponadto niedaleko inwestycji autostrada przecina się z drogą ekspresową S11 (węzeł „Poznań Krzesiny”), która pozwoli dotrzeć ze Śląska na Pomorze oraz S5 (węzeł „Poznań Wschód”) - łączącej stolicę Wielkopolski z Wrocławiem na południu i Bydgoszczą na północy - podkreśla inwestor w komunikacie prasowym.

Warto zaznaczyć, że w tym rejonie Panattoni ma już swoje obiekty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy