Reklama

Panattoni zakupiło blisko 35 ha ziemi. W Wielkopolsce powstanie nowy park przemysłowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Źródło: panattonieurope.com

Panattoni zakupiło blisko 35 ha ziemi. W Wielkopolsce powstanie nowy park przemysłowy - Zdjęcie główne

Panattoni zakupiło blisko 35 ha gruntu. W Wielkopolsce powstanie nowy park przemysłowy | foto Źródło: panattonieurope.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Panattoni kupiła blisko 35 hektarów ziemi pod Poznaniem. Powstanie tam park magazynowy o docelowej powierzchni niemal 150 tys. metrów kwadratowych. Pracę w nowym kompleksie ma znaleźć 4,5 tys. osób.

Panattoni Park Poznań A2 ma powstać w pobliżu skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11. Inwestorem jest firma Panattoni - największy deweloper obiektów przemysłowych w Europie. 

Kiedy ruszy budowa dwóch budynków Panattoni?

Na kupionym przez Panattoni terenie o powierzchni 34,7 ha, już w lutym ma ruszyć budowa parku przemysłowego. Większy z budynków zostanie ukończony w październiku i zostanie zajęty w całości przez firmę branży odzieżowej. Na razie inwestor nie podaje nazwy.  

- Region Poznania pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową nieustannie znajduje się w krajowej czołówce. Doskonałe położenie stolicy Wielkopolski, dostęp do infrastruktury drogowej i ekspozycja na najważniejsze rynki polskie oraz zagraniczne, przyciągają międzynarodowy biznes, dlatego ruszamy z kolejną inwestycją o wielkiej powierzchni. Panattoni Park Poznań A2 jeszcze przed rozpoczęciem budowy potwierdził swój ogromny potencjał, znajdując na ponad 80.000 m kw. najemcę, który z poznańskiej lokalizacji będzie obsługiwał kilka europejskich rynków - podkreśla Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Gdzie będzie znajować się park przemysłowy?

Panattoni Park Poznań A2, zlokalizowany będzie zaledwie 17 kilometrów od centrum stolicy regionu - w pobliżu skrzyżowania autostrady A2 i drogi ekspresowej S11. Halę o powierzchni 82.000 m kw. zajmie firma branży odzieżowej, a kolejne 62.000 mkw to powierzchnia spekulacyjna.

Prócz tego, planuje się prawie tysiąc miejsc parkingowych, a także rozwiąznia dla pracowników - infrastrukturę dla rowerzystów, siłownię, boiska do siatkówki, tor do gry w boule,

Ile osób zostanie zatrudnionych w Panattoni Park Poznań A2?

Zatrudnienie w nowo powstającym parku ma wynieść ok. 4,5 tysiąca osób

Inwestycja w regionie stolicy Wielkopolski zapewnia również bardzo dobry dostęp do pracowników, co jest szczególnie istotne przy obiektach o tak dużej powierzchni - podkreśla inwestor w komunikacie prasowym. 

Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy