reklama

Nowoczesne Centrum Przesiadkowe w Koninie. Wiemy, jak ma wyglądać [WIZUALIZACJE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gotowa jest koncepcja zagospodarowania terenów przy Wieży Ciśnień w Koninie, w sąsiedztwie dworca kolejowego. Ma tam powstać nowoczesne Centrum Przesiadkowe, które jest częścią projektu szacowanego na, bagatela, 220 milionów złotych.
reklama

Centrum Przesiadkowe, jak przekazuje prezydent Konina, ma łączyć różne środki transportu. 

Będzie do dyspozycji pasażerów MZK, PKS oraz prywatnych przewoźników. Sąsiaduje z nowym dworcem PKP, z postojem taksówek. Będą z niego mogli korzystać rowerzyści. To będzie taki superprzystanek - wyjaśnia Piotr Korytkowski.

Centrum Przesiadkowe ma powstać w sąsiedztwie dworca PKP w Koninie

Projekt przewiduje budowę nowego kompleksu przy Wieży Ciśnień - w miejscu, gdzie dziś są przystanki autobusowe. Zaprojektowano tam poczekalnię, miejsca odpoczynku dla kierowców, toalety oraz parking z udogodnieniami dla rowerzystów. 

Pasażerowie czekający na przystankach będą chronieni przed deszczem czy śniegiem obszernym zadaszeniem. Całości dopełni zieleń - informuje Urząd Miejski w Koninie. 

Budowa Centrum Przesiadkowego jest częścią większego projektu "Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim", wspieranego przez Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (dedykowany jest m.in. regionom, w których stopniowo będzie odchodzić się od wydobycia węgla). 

W ramach projektu Konin chce kupić 10 autobusów wodorowych dla potrzeb komunikacji miejskiej, na terenach inwestycyjnych zbudować nową zajezdnię autobusową z infrastrukturą do produkcji, tankowania i przechowywania wodoru, rozbudować system informacji pasażerskiej w głównych węzłach przesiadkowych oraz wprowadzić wspólny bilet dla MZK, PKS i Kolei Wielkopolskich, wdrożyć Inteligentne Systemy Transportowe, zbudować lub przebudować drogi pieszo-rowerowe w Koninie i stworzyć nowoczesne Centrum Przesiadkowe - wymienia magistrat. 

Centrum Przesiadkowe ma zostać oddane do użytkowania w 2026 roku.

Cały projekt - łącznie z planami partnerów - opiewa na 220 milionów złotych, z czego 70% wydatków to dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, 15% - wsparcie z budżetu państwa, 15% - środki własne - wylicza urząd.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama