Reklama

Przedterminowe wybory burmistrza Murowanej Gośliny. Kto nim został?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook: Justyna Radomska

Przedterminowe wybory burmistrza Murowanej Gośliny. Kto nim został? - Zdjęcie główne

foto Facebook: Justyna Radomska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Murowanej Goślinie odbyły się przedterminowe wybory burmistrza. Wygrała je Justyna Radomska, radna, a zawodowo - specjalistka od inwestycji drogowych.

23 kwietnia odbyły się przedterminowe wybory burmistrza Murowanej Gośliny. Znamy nieoficjalne wyniki. 

Wcześniejszy włodarz zrzekł się mandatu. Premier powołał komisarza

Rozpisanie wyborów miało związek ze zrzeczeniem się mandatu przez dotychczasowego burmistrza Murowanej Gośliny. Na Dariuszu U. ciążą bowiem zarzuty o charakterze korupcyjnym. Sprawa dotyczy nieprawidłowości, do których miało dojść w urzędzie w latach 2019-2021.

Wobec zrzeczenia się funkcji przez Dariusza U., wojewoda wielkopolski powołał komisarza, który miał zarządzać gminą do czasu wyboru nowego burmistrza. Od 24 lutego funkcję tę pełni Zbyszko Górny. 

Justyna Radomska burmistrzem Murowanej Gośliny

Przedterminowe wybory włodarza Murowanej Gośliny odbyły się 23 kwietnia. Wygrała je Justyna Radomska - radna, a zawodowo - specjalistka od inwestycji drogowych. Pracuje w urzędzie gminy w Suchym Lesie.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła blisko 50%. Do lokali poszło 6,5 tysiąca mieszkańców gminy Murowana Goślina. Radomska zdobyła 3.923 głosy, co oznacza poparcie ponad 61% wyborców. Na drugiego kandydata, Radosława Szpota, zagłosowało 1.616 osób. Trzeci - Kamil Grzebyta zdobył 869 głosów.

- Bardzo dziękuję za zaufanie. Całej Gminie, wszystkim sołectwom i Murowanej Goślinie. Obiecuję, że Was nie zawiodę. Wspólnie zaczynamy OdNowa! - napisała Justyna Radomska na swoim Fanpage'u na Facebooku. 

Justyna Radomska będzie pełnić urząd burmistrza do kolejnych wyborów samorządowych, które mają odbyć się w przyszłym roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy