Reklama

Premier: „Dzięki szczepieniom zbliżamy się do przełomu i luzowania obostrzeń”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał KPRM

Premier: „Dzięki szczepieniom zbliżamy się do przełomu i luzowania obostrzeń”  - Zdjęcie główne

Premier: „Dzięki szczepieniom zbliżamy się do przełomu i luzowania obostrzeń” | foto Materiał KPRM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier: „Dzięki szczepieniom zbliżamy się do przełomu i luzowania obostrzeń”. Mateusz Morawiecki podał daty możliwego odmrażania gospodarki.

- Odmrażanie gospodarki będzie zależało od tempa szczepień przeciwko koronawirusowi - zapowiedział w Lubinie premier Mateusz Morawiecki.

I dodał:

- Narodowy Program Szczepień może doprowadzić do tego, że znaczną część gospodarki będzie można otworzyć na przełomie maja i czerwca.

Szef rządu stwierdził, że „ma przekonanie, iż dzięki narodowemu programowi szczepień zbliżamy się do przełomu”.

- Przełom ten „może w najbliższych tygodniach doprowadzić do tego, że wreszcie na przełomie maja i czerwca będzie można znaczną część gospodarki odmrażać - stwierdził Morawiecki.

Premier: „Dzięki szczepieniom zbliżamy się do przełomu i luzowania obostrzeń”. Wszystko zależ jednak od tempa tych szczepień

I zapowiedział, że niektóre elementy gospodarki mogą być odmrażane wcześniej, a niektóre później. To tempo będzie zależało od tempa szczepień. Według szefa rządu, na drodze powrotu do normalności zaszczepić się musi około 25 milionów Polaków.

Premier przypomniał, że od poniedziałku - 10 maja, każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł się zarejestrować do szczepienia. Natomiast w drugiej dekadzie maja ruszą szczepienia w zakładach pracy i przedsiębiorstwach.

Jak podkreślił prezes rady ministrów „wszystkie dane potwierdzają prawidłowość, że konieczne jest osiągnięcie pewnego poziomu odporności populacyjnej”.

- Jestem przekonany, że odpowiedzialność Polaków będzie pełna i dzięki temu będziemy mogli, jako jedni z pierwszych państw europejskich powrócić do normalności - dodał.

Premier: „Dzięki szczepieniom zbliżamy się do przełomu i luzowania obostrzeń”. Dlatego warto przełamać wątpliwości

Premier przypomniał, że drugą dawką do tej pory zaszczepionych zostało łącznie około 2,5 miliona osób, ale - jak zaznaczył - „już pierwsza dawka, zdaniem epidemiologów, znacząco chroni przed bardzo ciężkim i tragicznym przebiegiem choroby”.

- A więc warto, naprawdę warto przełamać w sobie jakiekolwiek wątpliwości, bo to jedyna i najszybsza droga powrotu do normalności - przekonywał Mateusz Morawiecki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy