Reklama

Poznańscy "Łowcy Głów" zatrzymali mężczyznę poszukiwanego w związku z zabójstwem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Poznań

Poznańscy "Łowcy Głów" zatrzymali mężczyznę poszukiwanego w związku z zabójstwem - Zdjęcie główne

Łowcy głów | foto KWP Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Łowcy Głów” z Poznania, zatrzymali 3 lutego mężczyznę poszukiwanego listem gończym w związku z zabójstwem. 46-latek przebywał w ośrodku psychiatrycznym. Nie wrócił z przepustki.

46-letni mieszkaniec Poznania zbiegł ze szpitala psychiatrycznego, gdzie został umieszczony po brutalnym ataku, którego dokonał sześć lat temu w Toruniu - podpalił bezdomnego mężczyznę. Ofiara nie przeżyła. 

Obał bezdomnego mężczyznę i go podpalił

Dramatyczne sceny rozegrały się 12 września 2017 roku w Toruniu w pobliżu Muzeum Etnograficznego, mężczyzna oblał łatwopalną cieczą bezdomnego i go podpalił. Mimo pomocy udzielonej przez świadków tego zdarzenia, nie udało się go uratować.

Policjanci z Torunia zabezpieczyli monitoringi, przesłuchali świadków - aby jak najszybciej zidentyfikować i zatrzymać sprawcę. Ostatecznie został wytypowany i zatrzymany do tej sprawy 46-letni mieszkaniec Poznania.

W trakcie śledztwa okazało się, że mężczyzna jest chory psychicznie i w momencie popełnionego przestępstwa był niepoczytalny. Sprawa została umorzona, a sprawca trafił do zamkniętego ośrodka w woj. pomorskim.

Uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Namierzono go w poznańskim hotelu

26 stycznia mężczyzna - przebywając poza szpitalem - wykorzystał okazję, uciekł i zaczął się ukrywać. Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał za nim list gończy.

3 lutego informacja o tym trafiła do policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali poszukiwanego w jednym z poznańskich hoteli.

Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu. Wydział Konwojowy KWP w Poznaniu przetransportował zatrzymanego z powrotem do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Przeczytaj także: 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy