Reklama

Wichura nadciąga nad Polskę. IMGW ostrzega, że może być niebezpiecznie [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: IMGW

Wichura nadciąga nad Polskę. IMGW ostrzega, że może być niebezpiecznie [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Bardzo silna wichura nadciąga nad Polskę. IMGW ostrzega | foto IMGW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pogoda będzie niebezpieczna - ostrzega IMGW. Nastąpi nagła zmiana na początku weekendu. Zobacz, jaki stopień zagrożenia prognozowany jest dla Wielkopolski.

Pogoda wciąż zaskakuje. Najpierw dość wysokie temperatury jak na luty, a  teraz - wraz z początkiem weekendu nastąpni nagła zmiana. Możemy spodziewać się silnych porywów wiatru. Synoptycy ostrzegają.

Polska znajdzie się w zasięgu aktywnego niżu z układem frontów atmosferycznych, który przyniesie bardzo silny wiatr, zwłaszcza w rejonie wybrzeża. Porywy nad morzem mogą osiągać nawet 125 km/h - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Silny wiatr pojawi się już w piątek, 17 lutego

Obecnie możemy zaobserowować  typową pogodę w chłodnej porze roku - dużo chmur z miejscowymi rozpogodzeniami, opady mżawki (czasem marznącej), długo utrzymujące się mgły i słaby, zmienny wiatr.

Jeszcze w czwartek wiatr nie będzie nam dokuczał, ale - ze względu na opady w zachodnich regionach - warunki na drogach w nocy z czwartku na piątek będą bardzo trudne.

Sytuacja zmieni się już piątek, kiedy zacznie silniej wiać. Z upływem dnia porywy wiatru będą coraz silniejsze. Dodatkowo, w nocy z piątku na sobotę wystąpi jeszcze więcej deszczu, miejscami około 15 mm na 12 godzin, możliwe też są burze.

Na piątek, 17 lutego, IMGW prognozuje dla Wielkopolski ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem o średniej prędkości 70-90 km/h, w porywach dochodzącym nawet do 115 km/h.

Prognoza zagrożeń meteorologicznych od godz. 7.30 17 lutego do godz. 7.30 18 lutego

Źródło: IMGW 

W sobotę, 18 lutego, nadal będzie mocno wiało 

W sobotę nadal będzie mocno wiało - średnia prędkość wiatru ma wynosić 55-70 km/h. W porywach może jednak osiągać około 80-90 km/h. 

Prognoza zagrożeń meteorologicznych od godz. 7.30 18 lutego do godz. 7.30 19 lutego

Źródło: IMGW

- Ze względu na tak niebezpieczną pogodę w Prognozie Niebezpiecznych Zjawisk Meteorologicznych zawarto informację o możliwości wystawienia w piątek i w sobotę ostrzeżeń na silny wiatr ze stopniem drugim - podaje IMGW.

Kiedy wiatr zacznie słabnąć?

Wiatr zacznie słabnąć stopniowo w nocy z soboty na niedzielę.

Ale początek przyszłego tygodnia ponownie zapowiada się wietrzny, jednak porywy wiatru nie powinny wtedy przekraczać 65 km/h - zapowiada IMGW.

[AKTUALIZACJA, 17 lutego, godz. 9.15]

IMGW wydało ostrzeżenie dla Wielkopolski. Południowe powiaty regionu znalazły się w zasięgu alertu pierwszego stopnia - leszczyński, gostyński, rawicki, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński. Na tym terenie prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj od godz. 19.00 do jutra (18 lutego) do godz. 6.00. 

Dla pozostałej części Wielkopolski ogłoszono alert drugiego stopnia. 

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy - informuje IMGW. 

Ostrzeżenie jest ważne od godz. 18.00 dzisiaj do godz. 9.00 w sobotę (18 lutego)

Źródło: IMGW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy