Reklama

Skradziono elektrośmieci sprzed remizy OSP w powiecie gostyńskim. Złodziej zwrócił je w nocy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Ziemlin

Skradziono elektrośmieci sprzed remizy OSP w powiecie gostyńskim. Złodziej zwrócił je w nocy - Zdjęcie główne

Elektrośmieci | foto OSP Ziemlin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 lutego, ktoś ukradł elektrośmieci sprzed remizy OSP w Ziemlinie. Pieniądze za sprzedaż tych przedmiotów miały zostać dołożone do organizacji Dnia Dziecka i Dożynek. Złodziej ostatecznie zwrócił skradzione elektrośmieci pod osłoną nocy. Dlaczego?

14 lutego, ktoś ukradł elektrośmieci sprzed remizy OSP w Ziemlinie. Pieniądze za sprzedaż tych przedmiotów miały zostać dołożone do organizacji Dnia Dziecka i Dożynek. Złodziej ostatecznie zwrócił skradzione elektrośmieci pod osłoną nocy. Dlaczego?

Wybrał najlepsze elektrośmieci i je ukradł 

Mieszkańcy Ziemlina od połowy grudnia 2022 roku prowadzili zbiórkę elektrośmieci, które były składowane koło miejscowego sklepu, w bezpośrednim sąsiedztwie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ziemlinie oraz świetlicy wiejskiej. 
- Nic się nie działo, aż do dzisiejszej nocy. Zajechałem w południe i okazało się, że zniknęło kilka rzeczy. Ktoś powybierał co lepsze elektrośmieci. Myślę, że zabrano od 150 do 200 kilogramów: między innymi drukarki czy radia samochodowe przywiezione przykładowo po nieuznanej reklamacji. Wszystko było ładnie w kartonie czy worku zapakowane i zniknęło - tłumaczy Rafał Nawrocik, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ziemlinie dla portalu gostyńska.pl.

Pieniądze z elektrośmieci miały zostać dołożone do Dnia Dziecka i dożynek

OSP w Ziemlinie ma podpisaną umowę z firmą, która zajmuje się skupowaniem elektrośmieci. Na 8 lipca planowany jest Dzień Dziecka połączony z dożynkami. Zebrane z elektrośmieci pieniądze miały zostać dołożne do imprezy na dmuchańce lub na lody. 
 
Dzisiaj, 15 lutego o godzinie 9.00 miały zostać odebrane. Dlatego też prezes OSP miał nadzieję, że skradzione przedmioty powrócą na swoje miejsce. 

Złodziej przestraszył się i oddał elektrośmieci pod osłoną nocy

14 lutego prezes OSP w Ziemlinie ostrzegł, że sprawca kradzieży został nagrany i na oddanie skradzionych przedmiotów ma czas do następnego dnia do godziny 7:00. Jeżeli by tego nie zrobił, nagranie miało trafić na policję.
Ten stanowczy apel poskutkował i w nocy z 14 na 15 lutego wszystkie skradzione elektrośmieci wróciły na swoje miejsce. 

Więcej o sprawie przeczytasz na portalu gostynska.pl

Co o tym myślicie? Dajcie znać  w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy