Reklama

Poznań w czołówce miast przyszłości. Na którym miejscu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania

Poznań w czołówce miast przyszłości. Na którym miejscu? - Zdjęcie główne

Poznań | foto Urząd Miasta Poznania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz kolejny Poznań znalazł się w czołówce miast przyszłości. Sprawdź, które miejsce w rankingu zajęło.

Poznań znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu "Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości" na rok 2023. Prócz tego, miasto uplasowało się na drugim miejscu w kategorii przyjazności dla biznesu.

Ranking Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2023. Przebadano aż 370 miast

Edycję raportu "Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości" na rok 2023 przygotowali eksperci "fDi Intelligence" - branżowego magazynu, należącego do Financial Times.

W tym roku przebadano aż 370 miast, które podzielono pod względem liczby ludności na pięć kategorii: główne, duże, średnie, małe i mikromiasta.

- Następnie oceniono je w pięciu podkategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, połączenia komunikacyjne, kapitał ludzki i styl życia oraz efektywność kosztowa - podaje Urząd Miasta Poznania.

7. miejsce w rankingu zajął Poznań

Miasto Poznań znalazło się na drugim miejscu w kategorii przyjazności dla biznesu w klasyfikacji dużych miast, tuż za Krakowem.

W ogólnym rankingu zajęło 7. miejsce, wyprzedzając Kolonię, Stuttgart, czy Antwerpię. 

- Bardzo cieszymy się z kolejnych sukcesów w rankingu fDi - komentuje Katja Lożina, dyrektorka Biura Obsługi Inwestorów. - Szczególnym powodem do dumy jest dla nas kategoria przyjazności dla biznesu. Poznań jest postrzegany na arenie europejskiej jako miasto pełne możliwości. Firmy wybierają je na swoją lokalizację ze świadomością, że mogą liczyć na wsparcie ze strony władz samorządowych. Jak widać, odzwierciedlają to wyniki.

Tworząc raport, eksperci fDi pod uwagę biorą m.in. dokonania miast w obszarze inwestycji, dane makroekonomiczne, działania zgodne z ideą smart city czy inicjatywy wspierające biznes.

Wyróżnienia "fDi Intelligence" zostaną wręczone podczas międzynarodowych targów nieruchomości MIPIM w Cannes, które odbędą się w dniach 14-17 marca 2023. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy