Reklama

Powstanie Wielkopolska Dolina Wodorowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. kalisz.pl

Powstanie Wielkopolska Dolina Wodorowa? - Zdjęcie główne

Przedstawiciele wielkopolskich środowisk samorządowych, biznesowych i naukowych podpisali dzisiaj deklarację o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej. | foto arch. kalisz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele wielkopolskich środowisk samorządowych, biznesowych i naukowych podpisali dzisiaj deklarację o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.

- Wodór jest wspaniałym magazynem energii, który pozwala bilansować produkcję energii z odnawialnych źródeł. Ma szereg zastosowań w przemyśle i gospodarce - mówił marszałek wielkopolski Marek Woźniak, podczas podpisania deklaracji o woli powołania Wielkopolskiej Doliny Wodorowej.

Zgodnie z założeniami Wielkopolska Dolina Wodorowa pozwoli na "wykorzystanie potencjału społeczno-gospodarczego, naukowego oraz zasobów środowiska przyrodniczego regionu w dążeniu do aktywnego włączenia się w światowy łańcuch dostaw i wartości gospodarki opartej na wodorze, z rodzimymi rozwiązaniami technologicznymi, wzmacniając pozycję konkurencyjną Polski"

Wielkopolska jako jeden z pierwszych regionów w kraju podjęła starania w obszarze budowy ekosystemu wodorowego. W Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2030 roku uznaje się wagę rozwoju gospodarki zeroemisyjnej opartej właśnie na tym paliwie.

Sygnatariusze deklaracji zgodzili się, że Wielkopolska Dolina Wodorowa to takie działania jak m.in. zwiększanie dostępności tego paliwa, rozwijanie technologii jego przetwarzania oraz tworzenie sieci magazynowania i dystrybucji, kreowanie możliwości inwestycyjnych, prowadzenie badań naukowych i wspieranie wykorzystania produktów wpisujących się w ekosystem wodorowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy