Reklama

Powstał pierwszy dziecięcy SOR w regionie. Już działa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Powstał pierwszy dziecięcy SOR w regionie. Już działa - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To ważna informacja. W Poznaniu uruchomiono pierwszy w regionie Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci.

Pierwszy dziecięcy SOR w regionie zaczął funkcjonować o północy w nocy z czwartku 29 grudnia na piątek 30 grudnia 2022.

SOR ma usprawnić przyjmowanie pacjentów

Oddział został uruchomiony w Wielkopolskim Centrum Pediatrii, przy ul. Wrzoska w Poznaniu. 

Prowadzi całodobowy dyżur dla pacjentów do 18. roku życia w stanie nagłego zagrożenia życia, bądź nagłego pogorszenia stanu zdrowia w wyniku choroby lub urazu, którzy wymagają lub mogą wymagać podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych, aby uniknąć dalszego pogarszania się ich zdrowia - informuje placówka.

Pierwszy dziecięcy SOR ma uprawnić przyjmowanie pacjentów. Bywało bowiem, że trzeba było długo czekać na konsultacje czy badania. Szpital tłumaczył to niewystarczającą liczbą personelu, a także ilością zachorowań, jaka jest obecnie.

To będzie zupełnie inny sposób organizacji zgłoszeń, przyjęć i leczenia dzieci w naszej placówce. Do tej pory dysponowaliśmy w Wielkopolskim Centrum Pediatrii P Izbą Przyjęć. Teraz najmłodsi, jeśli będzie taka możliwość, będą diagnozowani i leczeni od razu, na oddziale ratunkowym, w sytuacjach pilnych i w przypadku skomplikowanych schorzeń będą przekazywani na specjalistyczne oddziały - informuje Urszula Łaszyńska, rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. 

Dyżur na odziale ma będzie pełnić trzech lub czterech lekarzy, głównie specjalistów medycyny ratunkowej. Będą tu pracować także:

  • szpitalni chirurdzy,
  • ortopedzi,
  • laryngolodzy,
  • pediatrzy
  • pielęgniarki
  • ratownicy.

Pierwszy pediatryczny SOR w Wielkopolsce otwarto o północy

To pierwszy pediatryczny SOR w regionie. Oficjalnie uruchomiono go o północy z czwartku na piątek. W otwarciu, prócz władz i pracowników szpitala, wzięli udział m.in. Paulina Stochniałek, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Anna Jackowska, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Po przecięciu wstęgi, kierownicy nowego Oddziału oprowadzili gości po poszczególnych salach, opowiedzieli o ścieżce przyjęcia pacjenta oraz o tym jak SOR będzie funkcjonował - informuje szpital.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy