Reklama

Posłanka Jadwiga Emilewicz ponownie w rządzie. Czym będzie się zajmować?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Posłanka Jadwiga Emilewicz ponownie w rządzie. Czym będzie się zajmować? - Zdjęcie główne

Posłanka Jadwiga Emilewicz ponownie w rządzie PiS | foto Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jadwiga Emilewicz została powołana na pełnomocnika rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej. Wraca do rządu po 2,5-letniej przerwie.

O politycznym awansie byłej wicepremier poinformowano wczoraj wieczorem.

- 15 maja 2023 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Jadwigę Emilewicz na pełnomocnika rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej i - na wniosek Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej - na urząd sekretarza stanu - brzmi komunikat resortu funduszy i polityki regionalnej. 

Polityczna droga Jadwigi Emilewicz 

Jadwiga Emilewicz to m.in. była minister rozwoju w latach 2019-2020 i wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie). Funkcję tę pełniła zaledwie kilka miesięcy. Odeszła we wrześniu 2020 r. i jednocześnie nastąpił jej rozbrat partią Jarosława Gowina. 

Podjęłam decyzję o opuszczeniu Porozumienia. Pozostaję w klubie PiS i będę wspierać Zjednoczoną Prawicę - mówiła wówczas polityk. 

Decyzję tłumaczyła różnicą zdań pomiędzy nią a Jarosławem Gowinem. 

Wcześniej Jadwiga Emilewicz pracowała w kancelarii premiera, ministerstwie rozwoju, była też ministrem przedsiębiorczości i technologii. Od 2019 roku zasiada w parlamencie. Do sejmu weszła z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu poznańskim. 

Z wykształcenia jest politologiem - wykładała m.in. na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zna trzy języki: angielski, niemiecki i francuski. Jest mamą i ma trzech synów.

Czym będzie zajmować minister Jadwiga Emilewicz? 

Na stanowisku, które objęła Jadwiga Emilewicz będzie zajmować się wspieraniem współpracy pomiędzy organami administracji rządowej, izbami gospodarczymi, zrzeszeniami oraz innymi krajowymi podmiotami zaangażowanymi w polsko-ukraińską współpracę rozwojową.

- Jadwiga Emilewicz będzie prowadziła też działania na rzecz współpracy pomiędzy krajowymi przedsiębiorcami oraz innymi podmiotami krajowymi zaangażowanymi we współpracę między Polską a Ukrainą, a także reprezentowała Radę Ministrów w rozmowach ze stroną ukraińską w tym obszarze - informuje ministerstwo funduszy i polityki regionalnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy