Reklama

Ponad 3 tys. litrów nielegalnego alkoholu i 300 tys. papierosów

Opublikowano:
Autor:

Ponad 3 tys. litrów nielegalnego alkoholu i 300 tys. papierosów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Lesznie. Zabezpieczono ponad 3 tysiące litrów alkoholi i prawie 300 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy.

 

 

Funkcjonariusze policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, na jednym z leszczyńskich osiedli skontrolowali kierowcę i pojazd stojący przed posesją z garażem. W dostawczym fiacie mundurowi znaleźli około 20 butelek z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze postanowili przeszukać również garaż, przy którym stało auto. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne.

Wnętrze garażu było wypełnione pięciolitrowymi kanistrami z alkoholem oraz kartonami papierosów różnych marek. Cały towar nie posiadł polskich znaków akcyzy.

 

 

- W tej sytuacji policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy busa, którym okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. Zanim trafił do policyjnego aresztu policjanci skontrolowali także jego miejsce zamieszkania. W jego garażach znaleźli kolejne kanistry z alkoholem i nielegalne papierosy - relacjonuje Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 

Łącznie mężczyzna przechowywał ponad 3 tysiące litrów spirytusu oraz prawie 300 tysięcy sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Szacuje się, że Skarb Państwa byłby narażony na starty w wysokości pół miliona złotych.

56-latkowi za przechowywanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy grozi do 3 lat więzienia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE